18 Şubat 2011 02:35

15 Şubat bilançosu; yüzlerce gözaltı onlarca tutuklu

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle başta Bölge illeri olmak üzere birçok ilde yapılan protesto gösterilerine polis müdahalesinde çok sayıda kişi yaralanırken, 100’ün üzerinde de gözaltı yaşandı.Van, Hakkari, ve Iğdır’da önceki gün ya

15 Şubat bilançosu; yüzlerce gözaltı  onlarca tutuklu

Paylaş

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle başta Bölge illeri olmak üzere birçok ilde yapılan protesto gösterilerine polis müdahalesinde çok sayıda kişi yaralanırken, 100’ün üzerinde de gözaltı yaşandı.
Van, Hakkari, ve Iğdır’da önceki gün yapılan protesto yürüyüşleri nedeni ile aralarında çocukların da bulunduğu 95 kişi gözaltına alındı. Bir çocuk tutuklanırken, 9 kişi ise çeşitli yerlerinden yaralandı.
YARALILAR VAR
Adana’nın Seyhan ilçesindeki protesto eylemlerine polisin müdahalesi oldu. Gösterilere katıldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 19 çocuk adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan çocuklardan S.B. ise başından aldığı darbe sonucu Adana Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Mersin’de birçok mahallede protesto eylemleri oldu. Eylemlere polis müdahale etti. 4 kişi gözaltına alındı. Iğdır’da düzenlenen gösteri sonrasında polisin 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Mardin Kızıltepe ilçesinde yapılan eyleme müdahale eden polis aralarında çocukların da olduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Derik’te yapılan protesto eyleminin ardından polisin gaz bombalarıyla müdahale sonucu 9 kişinin yaralandığı öğrenildi.
ÇOCUKLAR DA GÖZALTINDA
Batman’da Aram Tigran Parkı’na yürümek isteyen kitleye polis müdahale etti. Müdahale sırasında gözaltına alınanlar oldu. Şırnak’ın Silopi ilçesinde kitleye polisin gaz bombalarıyla müdahalesi 5 yaşlı kadının yaralanmasına neden oldu. Olaylarda 3’ü kadın 6 kişi gözaltına alındı. Cizre’de 9 kişi  gözaltına alındı. Urfa merkezde iki, Viranşehir’de 6, Suruç’ta 2 Birecik’te ise, 1’i çocuk 3 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır merkezde polisin müdahalesi sonrasında 30’u aşkın gözaltı yaşandı. Ergani’de ise 12 kişi yolda ve evlere yapılan baskınlar sonucu gözaltına alındı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Uyuşturucuya karşı yürümek de suç!

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa