31 Ekim 2019 19:38

Vodafone 41. İstanbul maratonu 3 Kasım Pazar günü koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından “İstanbul Senin, Durma Koş!” sloganıyla düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun halk koşusu 3 Kasım Pazar günü yapılacak.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından “İstanbul Senin, Durma Koş!” sloganıyla düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun halk koşusu 3 Kasım Pazar günü yapılacak. İBB’den yapılan açıklamaya göre, 106 ülkeden 37 bin çipli sporcunun yer alacağı maratonda, halk koşusu kategorisine 100 binin üzerinde İstanbullunun katılması bekleniyor. 

KAYIT TARİHİNİ KAÇIRANLARA SON ŞANS

25 Ekim tarihinde alınmaya başlanan kayıtlar 30 Ekim’de sona erdi. Kayıt tarihlerini kaçıran sporcular için Maraton ve Spor Fuarında sınırlı kontenjan ile geç kayıt imkanı sunulacak. Sporcular, fuarda yer alan sivil toplum kuruluşları arasından seçecekleri herhangi bir STK’ye bağış yapmak ve kayıt ücretini ödemek kaydıyla geç kayıt yaptırabilecek. Kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar ise tişörtlerini 31 Ekim, 1-2 Kasım tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde (Yenikapı miting alanı) düzenlenecek İstanbul Maraton ve Spor Fuarından teslim alabilecek. Vodafone 41. İstanbul Maratonu kapsamında halk koşusu Altunizade Köprüsü altından başlayacak 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün ardından Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu önünde sona erecek. Katılımın ücretsiz olduğu halk koşusuna on binlerce İstanbullunun katılması bekleniyor.

ALİKEV VAKFI VE TGS DE MARATONDA

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ali İsmail’in düşlerini gerçekleştirmek ve burs sağladığı öğrenci sayısını artırmak için maratona katılacak. Emel Korkmaz da ALİKEV gönüllüleri ile koşacak. Öte yandan Türkiye Gazeteciler Sendikası da (TGS) “Basın özgürlüğü ve tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması” talebiyle maratona katılacağını açıkladı. 

BU YIL İLK KEZ PATENLİ KOŞU GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İki ayrı kategoride düzenlenecek ve ilk kez denenecek patenli koşu, test sürüşü niteliğinde gerçekleşecek. Toplamda 300 kişinin katılacağı patenli koşu, 16 yaş ve üstü katılımcılar için 15K, 18 yaş ve üstü katılımcılar için ise 36K kategorilerinde yapılacak. Patenli koşu 15K kategorisi güzergahı Beşiktaş’tan başlayarak sahil boyunca devam edecek. Gülhane Parkı önünde bulunan trafik ışıklarından geriye dönecek sporcular Vodafone Park’ın önüne ulaşarak parkuru tamamlayacak. 36K kategorisi sporcuları ise 15K ile aynı yerden start alacak; sahil şeridini takip ederek Galata Köprüsü, Sirkeci, Yenikapı, Ataköy’ü geçecek ve Yeşilköy’deki maratonun dönüş yeri olan Hava Harp Okulu önünde bulunan trafik ışıklarından geriye dönerek Vodafone Park’ın önündeki bitiş çizgisine ulaşacak. (İstanbul/EVRENSEL)

(Fotoğraf: Arşiv)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gülsüm Cengiz yazdı: Adnan Özyalçıner öykülerinin izinde

SONRAKİ HABER

Bornovalı kadınlar şiddete ve yargı paketine karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...