31 Ekim 2019 15:45
Son Güncellenme Tarihi: 31 Ekim 2019 20:35

Maltepe'de iş bırakma eylemi 7. gününde: Yönetim eylemi kırmaya çalışıyor

Maltepe Belediyesi temizlik işçileri, iş bırakma eylemlerinin 7. gününde, kendileri gibi iş bırakan Ataşehir Belediye içilerine destek mesajı verdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İş bırakma eylemlerinde 7. güne giren Maltepe Belediyesi temizlik işçileri kendileriyle dayanışma gösteren Ataşehir Belediyesi işçilerine destek için video çekti. Aydınlıkevler’deki temizlik şantiyesinin ortasında toplanan işçiler, “Park bahçe işçisi yalnız değildir”, “Yol bakım işçisi yalnız değildir”, “Ataşehir işçisi yalnız değildir”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları attı.

EYLEMI KIRMAK İSTEYEN BELEDİYEDEN YENİ ADIM

Gece gündüz eylem alanını terk etmeyen işçiler, şantiyenin bahçesine nöbet çadırı kurdu. Eylemden dolayı ilçede çöpler toplanmazken daha önce mülteci işçi çalıştırarak eylemi kırmaya çalışan yetkililer; yeni bir yönteme daha başvurdu. Belediye yetkililerinin diğer birimlere gönderdiği yazıda her birimden beş işçinin temizlik birimine geçirilmesini istediği belirtiliyor.

Öte yandan Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Polat'ın da “Tazminatsız işinize son veririz” diyerek işçileri tehdit ettiği ve kağıt imzalatmaya çalıştığı belirtildi.

CHP'DE İSTİFA

Öte yandan iki genç işçi Maltepe Belediyesinin üst katına çıkarak “Atılan işçiler geri alınsın” yazılı pankart açtı. Pankartı açan işçiler gözaltına alındı.

Maltepe Belediyesinin tutumu nedeniyle de CHP Gençlik Kolları üyesi 11 kişinin partiden istifa ettiği belirtildi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye hükümeti SDG’ye çağrı yaptı, SDG özel statü istedi

SONRAKİ HABER

Metal işçileri: MESS’in dayatmalarına karşı bir an önce harekete geçmeliyiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa