28 Ekim 2019 23:53

İran Dışişleri Bakanlığı: ABD'nin Bağdadi'yi öldürmesi büyük bir eylem değil

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, IŞİD gibi örgütlerin ABD tarafından oluşturulduğunu söyleyerek, "IŞİD, Irak ve Suriye, İran'ın sağladığı lojistik destek ile mağlup edildi" dedi.

2004'te ABD ordusu tarafından gözaltına alınan Ebubekir el Bağdadi'nin fotoğrafı

Fotoğraf: ABD ordusu/Wikimedia Commons

Paylaş

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, IŞİD benzeri örgütlerin ABD tarafından oluşturulduklarını söyleyerek, "IŞİD terör örgütü; Irak ve Suriye, İran'ın sağladığı lojistik destek ile mağlup edildi" dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesine ilişkin açıklama yaptı. Musevi açıklamada, "ABD'nin Bağdadi'yi öldürmesi büyük bir eylem değil. Çünkü IŞİD, biz ve bölgedeki ülkeler tarafından mağlup edildi. Ancak bölge düşmanlarının gelecek için neler düşündüğünü görmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

ABD'nin IŞİD ve benzeri terör örgütlerini kullandıktan sonra ortadan kaldırdığını söyleyen Musevi, "Irak ve Suriye, İran’ın lojistik desteğiyle bu terör örgütünü ortadan kaldırıldı" dedi.

IŞİD’in tamamen ortadan kaldırılmadığını söyleyen Musevi, "Bağdadi'nin ölümünü terörizmin ve IŞİD'in sonu olarak görmüyoruz" diye belirtti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Esper: Suriye’deki petrol sahalarını ele geçirme çabalarına yanıt verilecek

SONRAKİ HABER

Trump'a yönelik azil soruşturması 31 Ekim'de kongrede oylanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...