25 Ekim 2019 19:04

Van, Batman ve Adana'da eylem yasağı bir kez daha uzatıldı

Van'da her türlü eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatılırken, Batman’da etkinlikleri izne bağlayan valilik kararı uzatıldı. Adana'da da eylem yasağı 15 gün uzatıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Van'da 1000 günden fazladır açık alan için devam eden her türlü eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatılırken, Batman’da eylem ve etkinliklerin izne bağlanmasını içeren valilik kararı 15 gün daha uzatıldı. Adana'da da valilik eylem yasağını uzattı.

Van’da bin günden fazladır devam eden yasak 15 gün daha uzatıldı. Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi ve stant açma gibi her türlü eylem ve etkinliklerin 15 gün boyunca yasaklandığı belirtildi.

VAN'DA HER TÜRLÜ ETKİNLİĞE YASAK

Açıklamada "Anayasa’mızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 26 Ekim 2019 tarihinden geçerli 9 Kasım 2019 tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile Van ili coğrafi sınırları içerisinde açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma vb. her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştı" denildi.

BATMAN'DA ETKİNLİKLER İZNE BAĞLI

Batman’da eylem ve etkinliklerin izne bağlanmasını içeren valilik kararı 15 gün daha uzatıldı.

Batman Valiliği yaptığı açıklamada, eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle izne bağlandı. Valilik açıklamasında, 28 Ekim ile 11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek, “açık kapalı yer toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, el ilanı vb.” eylem ve etkinliklerin izne bağlandığı belirtildi.

ADANA VALİLİĞİ EYLEM YASAĞINI UZATTI

Adana Valiliği, Suriye operasyonu ile ilgili gerçekleştirilebilecek eylem ve etkinlikleri ikinci kez yasakladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Uluslararası hak ve yükümlülüklerimiz ve meşru müdafaa kapsamında Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve ülkemizin milli güvenliğine tehdit oluşturan PKK/KCK, PYD/YPG ve DAEŞ terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için 9 Ekim 2019 günü Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede Barış Pınarı Harekatı başlatılmıştır. Bu çerçevede; İlimiz sınırları içerisinde, farklı kesimler arasında çatışma çıkmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliği korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, genel trafik ve yolcu güvenliğinin sağlanması, şiddet olaylarının meydana gelmemesi, yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla 26 Ekim 2019 tarihinden başlayarak 15 gün süreyle, 'Barış Pınarı Harekatı sebebiyle' ilimizde gerçekleşmesi muhtemel eylem/etkinlikler ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama, trikleme gibi her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır" denildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşten atıldığı için eylem yapan temizlik işçilerine polis müdahale etti: 3 gözaltı

SONRAKİ HABER

Erzurum'da kimyasal maddeden zehirlenen 17 kişi hastaneye kaldırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa