15 Ekim 2019 17:23

Ege Üniversitesinde yurda giden kadın öğrenci cinsel tacize uğradı 

Ege Üniversitesi'nde bir kadın öğrenci yurda giderken tacize uğradı. Genç kadının şikayeti üzerine tacizci gözaltına alındı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ege Üniversitesi'nde bir kadın öğrenci 13 Ekim gecesi merkez kampüs içerisinde bulunan KYK kız öğrenci yurduna giderken eski adıyla üniversite çarşısı olan, yurdun çok yakınında bir yerde üniversite öğrencisi olmayan 34 yaşındaki Aykut Y. isimli şahıs tarafından cinsel tacize uğradı. Tacize uğrayan öğrencinin şikayeti üzerine polisler üniversiteye gelerek taciz eden kişiyi gözaltına aldı.

Ege Üniversitesi öğrencileri tepki vermekte gecikmedi. Olay duyulmasının ardından öğrenciler Twitter'da "#egedetacizvar" hashtagiyle tepki gösterdi. 

Öğrenciler, daha önce de Ege Üniversitesi kız öğrenci yurdunda kalan bazı kadınların tacize maruz bırakıldığını ancak arkadaşlarının ifşa olmaktan korktuğu için şikayette bulunmadığını ifade etti.

Ege Üniversitesi önceki dönemlerde de güvenlik önlemlerini arttırmasıyla, üniversite içerisine yerleştirilen acil çağrı butonları ve acil çağrı hattıyla gündeme gelmişti. Erkek öğrencilerin 23.00'dan sonra okula girmesinin yasak olduğunu, kartını evde unutan öğrencilere turnikelerden geçerken zorluklar çıkarıldığını söyleyen öğrenciler, öğrenciye bu kadar zorluk yaratılırken tacizcilerin üniversiteye rahatça girmesine tepkili olduklarını söyledi.

Tepkiye neden olan taciz olayına karşı Ege Üniversitesi yönetimi bugün bir açıklamada bulundu. Açıklamada çözüm üretmek, güvenlik zaaflarını kabul etmek yerine varolan güvenlik önlemlerini öven üniversite yönetimi, olay için büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)

(Fotoğraf: Arşiv)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Üniversitelilerin geçim derdi: Okumak için değil, yaşamak için çalışmak zorundayız

SONRAKİ HABER

Kadri Bağdu cinayeti: IŞİD’lilerin verdiği isimlerin sadece ifadeleri alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...