11 Ekim 2019 17:44

Gebze'de özel bir hastanede çocuk istismarı: Aile para teklif edildiğini iddia etti

Gebze'de 14 yaşındaki bir çocuk, doktor tarafından istismar edildiğini söyledi. Doktordan şikayetçi olan aile, kendilerine para teklif edildiğini ileri sürdü.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Gebze'de bulunan özel bir diş polikliniğine iki aydır tedavi amacıyla giden 14 yaşındaki bir çocuk, son gittiği muayene sırasında hastanede çalışan diş doktoru E.Ş. tarafından istismara maruz kaldığını öne sürdü. Çocuğu istismar ettiği belirtilen doktorun babasının hastanenin sahibi olduğu öğrenildi. Doktordan şikayetçi olan çocuğun ailesi ise kendilerine para teklif edildiğini ileri sürdü.

Ekmek ve Gül'den Dilara Kanık'ın haberine göre, 14 yaşındaki bir çocuk özel bir diş hastanesinde istismara maruz kaldığını anlattı. Çocuğun anlatımlarına göre; doktor, asistanın odayı terk etmesiyle 14 yaşındaki çocuk ile muayene odasında yalnız kaldı. Kız çocuğunun beyanına göre doktor, çocuğa önce kaç yaşında olduğunu sordu. Yaşını öğrendikten sonra çocuğun özel bölgelerine ilişkin önce sözlü ardından fiziksel temasla istismarda bulundu. Bu sırada korkudan tepki veremeyen çocuk, doktorun bir süre odayı terk etmesiyle yalnız kaldı. Muayene odasına geri gelen doktor, çocuğu istismar etmeyi sürdürdü ve çocuğa "Aramızda kalsın" dedi.

DOKTORUN BABASI HASTANENİN SAHİBİ ÇIKTI

Yaşadıklarını panikten dolayı dile getiremeyen çocuk, eve gidince muayene odasında yaşadıklarını ailesine anlattı. Hastaneye geri giden aileye, özel hastanenin sahibi olan ve aynı zamanda çocuğu istismar ettiği ileri sürülen doktorun babası T.Ş. saldırdı. Hastanede yaşanan arbede sonucunda olay karakola taşındı. Aile, şikayette bulunarak savcılığa ifade verdi.

Ekmek ve Gül'e konuşan aile, bir aracı ile sanığın ailesi ve yakınlarının kendilerine yüksek meblağda para teklif ettiğini, para karşılığı istismarın üstünün kapatılmasını ve şikayetin geri çekilmesini istediğini anlattı. Çocuğun ailesi şikayetinden vazgeçmeyeceğini, sanığın en ağır cezayı almasını istediklerini ifade etti. Başkalarına da istismarda bulunmuş olmasından ve bulunabileceğinden endişeli olduğunu dile getiren aile, sanığın ceza alması için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Aile, başta Gebze'de olmak üzere tüm demokratik kitle örgütlerine, kadın derneklerine, ailelere seslenerek dayanışma çağrısı yaptı.

Söz konusu iddiaya konu olan hastanenin 2017'deki açılışına, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kaymakam Mustafa Güler, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AKP teşkilatı üyeleri ve Gebze Müftüsü'nün de katıldığı öğrenildi. (EKMEK VE GÜL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye operasyonu | Sezin Öney: İç politikayı yeniden dizayn süreci yaşıyoruz

SONRAKİ HABER

Komşu yardımlarıyla alınan soba yokluktan yanmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...