10 Ekim 2019 19:47

RTÜK'ten yayıncılara harekatla ilgili "hassasiyet" uyarısı

RTÜK tarafından yapılan açıklamada "Barış Pınarı Harekatı'nın aleyhinde" yayınların devletin diğer ilgili kurumlarıyla iş birliği içinde susturulduğu belirtildi.

Görseller: RTÜK logosu / Color Bar: Pixabay / Kolaj: Evrensel

Paylaş

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından medya hizmet sağlayıcısı kuruluşlardan Barış Pınarı Harekatı boyunca yapılan haberler konusunda hassas davranılması istenildi.

RTÜK Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Harekat esnasında, internet mecrası da dahil olmak üzere yapılan radyo ve televizyon yayınlarına ilişkin bazı noktalara dikkatleri çekmek ve uyarılarda bulunmayı gereklilik görüyoruz" ifadesine yer verildi.

Yapılan haberler hususunda hassas davranılması gerektiği belirtilen açıklamada "Türk milletinin ve şanlı Türk ordusunun moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyecek, terörün amacına hizmet eden eksik ya da yalan ve taraflı bilgilerle vatandaşlarımızı yanlış yönlendirebilecek yayınlar konusunda asla müsamahamız olmayacaktır" denildi.

Açıklamada, "RTÜK olarak terör yayınlarıyla mücadelemizi aksatmadan sürdürüyoruz. Barış Pınarı Harekatı'nın aleyhinde, karalayıcı nitelikte, terör örgütü desteğiyle yurt dışı kaynaklı bölücü ve yıkıcı yayınlar hızlıca tespit edilerek devletin diğer ilgili kurumlarıyla iş birliği içinde susturulmaktadır" ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

BMGK'de harekat nedeniyle Türkiye'nin kınanmasına onay verilmedi

SONRAKİ HABER

10 Ekim Katliamı'nın yıl dönümünde Antep’te Ali Deniz Uzatmaz Kütüphanesi açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...