07 Ekim 2019 07:27

Ekrem İmamoğlu'dan Haydarpaşa Garı açıklaması: İhale konusunda kararlıyız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: İhale konusunda kararlıyız. Olur, bir hata yapmışlardır. Çağrı yapıyorum, yanlıştan dönün.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv'de canlı yayında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Haydarpaşa ve Sirkeci Garı ihalelerine ilişkin konuşan İmamoğlu, "İhale konusunda kararlıyız. Olur, bir hata yapmışlardır. Çağrı yapıyorum, yanlıştan dönün" dedi.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI NE DEMİŞTİ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarihi Haydarpaşa Garı'nın ve Sirkeci Garı'nın atıl durumda olan depo sahaları bölgesini “kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere” kiralamak için ihaleye çıkacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da ihaleye katılacaklarını açıklamasının ardından Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı İBB'nin ihaleye katılmasını uygun bulmadığını duyurmuştu. 
İBB Başkanı İmamoğlu da tarihi garlarının ihalesiz İBB’ye devrini istemişti. İmamoğlu bu talebini bir kez daha dile getirdi. 

"ÇAĞRI YAPIYORUM, YANLIŞTAN DÖNÜN"

Haydarpaşa Garı ihalesine ilişkin konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı: “Ulaştırma Bakanlığı burayı direkt İBB'ye verebilir, ki en doğru kurum burası. Ama ihale kararı verildi. Çünkü İstanbul adına çok konuşulan yerlerden bahsediyoruz; Haydarpaşa Garı ve Sirkeci. Ulaştırma Bakanlığı Basın müşaviri 'Haksızlığa neden olursunuz' minvalinde bir açıklama yaptı. Dedim ki Allah aşkına size hangi motivasyon bu açıklamayı yaptırdı? Biz burada kültürel açıdan verimli işler yapmak için alacağız. İhale konusunda kararlıyız, sonrasında hukuki mücadele konusunda kararlıyız. Yol yakınken İBB İstanbul halkı adına hukukun çerçevesinde bir kamu kurumunu İstanbul halkına emanet edip bu işin sıhhatli bir şekilde yürümesine vesile olabilir. Olur, bir hata yapmışlardır. Çağrı yapıyorum doğrusu budur yanlıştan dönün." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

"Fırat'ın doğusuna operasyon" açıklamasının ardından dolar yükseldi

SONRAKİ HABER

Emine Bulut'un katili hakim karşısına çıkıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...