23 Eylül 2019 07:35
Son Güncellenme Tarihi: 23 Eylül 2019 11:58

AKP, Yargı Paketinin taslağını CHP’ye sundu

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yargı paketi taslak metnini CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a teslim etti.

Fotoğraf: Volkan Furuncu/AA

Paylaş

AKP, Yargı Reformu ve Strateji Belgesi olarak bilinen değişiklik taslak metnini, MHP'den sonra CHP'ye de iletti. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yaklaşık 38 maddeden oluşan ve 15 ayrı kanunda değişiklik öngören taslak metnini, CHP'ye götürdü. Taslak metni CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç teslim aldı.

İYİ PARTİ'YE DE SUNULDU

​AKP taslak metnini, MHP ve CHP'den sonra İYİ Parti'ye de iletti. AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, yaklaşık 38 maddeden oluşan ve 15 ayrı kanunda değişiklik öngörülen taslak metnini İYİ Parti'ye götürdü. Taslak metnini, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan teslim aldı. Muhalefet partilerinin, yargı ile ilgili taslak metne ilişkin görüş ve taleplerini hafta başına kadar AKP'ye ileteceği öğrenildi. Öte yandan AKP'nin, yargı ile ilgili taslak metnini HDP'ye sunmayacağı öğrenildi.

2 EKİM'DE MECLİS'E SUNULMASI BEKLENİYOR

38 maddeden oluşan ilk yargı paketinde ifade özgürlüğünün yanı sıra İstinaf Mahkemeleri, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Pasaport Kanunu'nun yanı sıra 15 ayrı kanunda değişiklik öngörülüyor. Meclis'in 1 Ekim'de yeni yasama yılına başlaması ile birlikte ilk gündem maddesi olacak olan yargı paketinde değişiklik öngören düzenlemenin 2 Ekim'de AKP tarafından yasa teklifi olarak sunulması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kamboçya’da meydana gelen sellerde 16 kişi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Irkçı tezahüratlarla saldırılan Porto oyuncusu Moussa Marega sahayı terk etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...