23 Eylül 2019 07:44
Son Güncellenme Tarihi: 23 Eylül 2019 11:51

Hakim ile Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un duruşma salonundaki fotoğrafına HSK'dan inceleme

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, duruşma salonunda fotoğraf çektiren hakim hakkında HSK'nin re’sen inceleme başlattığını duyurdu. Hakim S.Ş.U mazeret iznine ayrıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayına 19 Eylül 2019 Perşembe günü bir dava için giden Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaştığı için hakkında HSK tarafından inceleme başlatılan İstanbul Anadolu Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi hakimi S.Ş.U’nun mazeret iznine ayrıldığı öğrenildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, "İncelemede ilk saptanan resmi gerçek, ilgilinin yargılandığı mahkemenin 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi olup, fotoğrafta yer alan hakimin 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi olduğudur" bilgisini paylaştı.

Mehmet Yılmaz, sosyal medya hesabından, hakim S.Ş.U'nun Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmasına ilişkin açıklama yaptı.

Yılmaz ilk paylaşımında, hakim ile Oyuncu Kıvanç tatlıtuğ'un duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması üzerine HSK'nin re’sen inceleme başlattığını duyurdu.

“BENİM DAVAMA BAKAN HAKİM DEĞİLDİR”

Sahte fatura kullandığı gerekçesi ile Vergi Usul Kanunu'na muhalefet suçundan hakkında İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşmasına katılmak için İstanbul Anadolu Adliyesine giden ve hakimle fotoğraf çektiren Kıvanç Tatlıtuğ konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tatlıtuğ yaptığı açıklamada, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” ifadelerine yer verdi.

(Ankara/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dersim'de askeri aracın ezdiği 22 yaşındaki genç hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Sivas’ta otomobil devrildi: 2 ölü, 6 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...