21 Eylül 2019 16:27

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Tank Palet yanıtı: Gerçekleri paylaşmaya devam edeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisini yalancılıkla suçlayan Tank Palet açıklamasına yanıt verdi: "Gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim."

Fotoğraf: Evrim Aydın/AA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet fabrikasının özelleştirilmesi konusunda gizli kararname olduğu iddiası nedeniyle kendisini yalan söylemekle suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Sarayda oturan zat, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekildiğini inkar etmişti, gerçekleri söyleyen özgür medyayı da yalan haber yapmakla suçlamıştı… Ama ben onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu paylaşımında, “20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının dehşete düşüren satış hikayesi” başlıklı bir video da paylaştı.

Videoda işadamı Ethem Sancak’ın "BMC’nin yüzde 50 eksi 1’ini Katar ordusuna sattık", Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “25 yıllığına Tank Palet Fabrikasını burayı Katar-Türk işbirliği olan BMC’ye devrettik. Bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir. Bu çalışmaları sadece kamu imkanlarıyla gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor” ve Kılıçdaroğlu’nun “Sözleşmeyi iptal et 50 milyon doları bulacağım” açıklamaları yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen’den üyelikleri askıya alınan kişiler ile ilgili açıklama

SONRAKİ HABER

İran krizi karşısında Avrupa ‘şaşkın bir seyirci’ gibi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...