15 Eylül 2019 22:45

CHP'li Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş’ı serbest bırakın, çözüm süreci tekrar başlasın

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Demirtaş’ı serbest bırakın, TBMM’de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner" dedi.

Fotoğraf: HDP Basın Bürosu

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, yaklaşık 3 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için çağrıda bulundu.

Kişisel Twitter hesabından, Kandıra Cezaevi’nde bulunan Sırrı Süreyya Önder ile Demirtaş’ın BDP milletvekili oldukları dönemde, Abdullah Öcalan’ın mektubunu Kandil’e ulaştırmalarının ardından yaptıkları açıklamaya dair bir video paylaşan Bekaroğlu, şunları söyledi:

“Demirtaş’ı serbest bırakın, TBMM’de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner. ‘Son terörist öldürülene kadar’ yöntemi yanlış, ‘sivil toplum’ yürüyüşleri ile de bir yere gidilemez.”

"KANUN AÇIK, DEMİRTAŞ TAHLİYE EDİLMELİ"

Demirtaş’ın, dosyasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görüleceği 18 Eylül’e günler kala, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 11. duruşmasında (2 Eylül) Demirtaş hakkında tahliye kararı verilmişti. Savcılığın tahliye kararına itirazının Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmesiyle tahliye kararı kesinleşmişti. Avukatlar cumartesi günü yaptıkları basın açıklamasında kanunların açık olduğunun altını çizerek, Demirtaş’ın bir an önce serbest bırakılması gerektiğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Özlem Albayrak-Hilal Kaplan tartışması: Yalıda oturup hükümet yıkan birine çok gelmiş

SONRAKİ HABER

Bodrum'daki orman yangınında 10 hektar yandı; yeşil alan siyaha döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...