12 Eylül 2019 00:13

"Esaretin Bedeli"nin yönetmeni Frank Darabont: IMDb sıralamasına şaşırdım

Yönetmen Frank Darabont "Esaretin Bedeli"nin IMDb’de 1. sırada olmasına şaşırdığını söyledi. Darabont, "Esaretin Bedeli, The Godfather ve Citizen Kane'den daha iyi mi diye düşünmeden edemiyorum" dedi.

Esaretin Bedeli filminden bir kare

Paylaş

Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri kabul edilen Esaretin Bedeli'nin (The Shawshank Redemption) yönetmeni Frank Darabont, filminin IMDb’de (Uluslararası Film Veritabanı) birinci sırada olmasına şaşırdığını söyledi. Darabont, "Bu listeye baktığımda tabii ki Baba (The Godfather) ve Yurttaş Kane (Citizen Kane) gibi filmleri görüyorum ve Esaretin Bedeli gerçekten bunlardan daha mı iyi diye düşünmeden edemiyorum." ifadelerini kullandı.

Stephen King’in romanından uyarlanan Esaretin Bedeli filminin yönetmeni Frank Darabont, filminin 25’inci yılını doldurması sebebiyle ABD’de yerel bir dergiye röportaj verdi.

İnternette tekil kullanıcıların oyladığı ve film endüstrisi için ölçü kabul edilen IMDb’ye göre en yüksek puanı alarak birinci sırada olan Esaretin Bedeli filmi için, “Bu durum benim için gerçeküstü. Bu listeye baktığımda tabii ki Baba (The Godfather) ve Yurttaş Kane (Citizen Kane) gibi filmleri görüyorum ve Esaretin Bedeli gerçekten bunlardan daha mı iyi diye düşünmeden edemiyorum. Buna inanmak biraz güç ancak bu oylamaya karar veren sinema izleyicileri. Bu tatmin edici” sözlerini kullandı.

7 DALDA ADAY GÖSTERİLMİŞ ANCAK HİÇ OSCAR KAZANAMAMIŞTI

Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın yer aldığı film, En İyi Film ödülü dâhil olmak üzere 7 dalda Oscar'a aday gösterilmişti fakat ödüllerin hiçbirini kazanamamıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Muharrem İnce: Yenildim, yenilince kabullenemedim, özür dilerim, kapatın artık

SONRAKİ HABER

Saya işçileri yüzde 50 zam talebiyle iş bırakmaya hazırlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa