07 Eylül 2019 10:19

İzmir Enternasyonal Fuarı açıldı

88'inci İzmir Enternasyonal Fuarı başladı. Fuar, 6-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapılarını ziyaretçilere 88’inci kez açtı. Fuar, 6-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Kültürpark’ta Atatürk Açık Hava Tiyatrosunda düzenlenen açılış töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İEF’nin partner ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti ile odak ülke Hindistan, onur konuğu iller olan İstanbul ve Maraş’tan da konuklar söz aldı.

Açılış töreninde ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuşarak, “İzmir Enternasyonel Fuarı bireysel ve toplumsal hatıraların biriktiği fuardır. Tarihin akışı içinde hemen her şey değişti belki ama İzmir’in ruhu hiç değişmedi. Bu birleştirici gücü ile birbirimiz ve dünyayla bütünleşiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da “İzmir Enternasyonal Fuarı, cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren özellikle ticaret ve ekonomiye önemli katkılarda bulunmuştur. Cumhuriyetin imkansızlıklar içinde yarattığı sanayi havzası böyle başlamış ve gelişmiştir.  Farklı sektörleri bir araya getiren ilk ve tek genel ticaret fuarıdır. Bir ticaret platformunun olmasının yanı sıra sanat ve kültür alanında da keyifli vakitler geçirteceğinin tanığıyız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zorunlu deprem sigortası asgari prim tutarına zam

SONRAKİ HABER

"İstanbul'u Koşuyorum" yarışı dolayısıyla Kadıköy'de bazı yollar trafiğe kapatılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...