03 Eylül 2019 14:20
Son Güncellenme Tarihi: 03 Eylül 2019 18:17

Soylu'dan İmamoğlu'na: Başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'yu Diyarbakır ziyareti üzerinden hedef aldı: "İşini yap, başımızın üzerinde yerin var; başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz"

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da görevden alınan HDP’li belediye eşbaşkanlarını ziyaret ettiği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “Cahil. Haddini hududunu bil! İşini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz” sözleriyle hedef aldı. Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’nu hedef almasına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Soylu haddini bil otur yerine!” derken, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da "hadsizlik" sözleriyle tepki gösterdi.

"BAŞKA İŞLERLE MEŞGUL OLURSAN PEJMÜRDE EDERİZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa Valiliği tarafından düzenlenen 'Düzensiz Göç ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Soylu burada yaptığı konuşmasında Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk'ü ve Diyarbakır'da görevden alınan eş başkanları ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yu hedefe koyarak belediyelere kayyum atanmasını savundu:

"Bir tanesi, bütün Türkiye de iyi biliyor önceki dönemde de görevden alınmıştı. Suçlu bulundu, sağlık bahanesiyle hapisten çıktı. Devlete meydan okur gibi tekrar aday gösterilmişti, biz bu 3'ünü görevden aldık. Türkiye'nin en büyük şehrinin yeni seçilmiş belediye başkanı, koşa koşa bunları savunmaya gitti. Biz, PKK ile ilgilerini alenen İçişleri Bakanlığı olarak ortaya koyduk ve bunların terör örgütüyle olan ilişiğini değerlendirdik. Demediler ki 'Bizim terör örgütüyle bir bağımız yoktur'. Ama dünkü açıklamasında 'Bu belediyelere iftira atıldı' diyor. Sadece yazıklar olsun. Ayıptır. Bu devlet 2 bin 200 yıllık geçmişinde şaklabanlıkla ayakta durmadı."

Soylu, "Buradan söylüyorum; işini yap, başımızın üzerinde yerin var; ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde (TDK'de pejmürdenin anlamı: Eski püskü, yırtık, dağınık, perişan) ederiz. Bu kadar açık ve net. Bu ülke adına, bu millet adına, sağına soluna bakmayız. Yıllardır terörden acı çeken insanlar dururken terörist cenazelerinde mezarları başında yas tutan adamlara böylesine bir destek milletimizin de bizim de gönlümüzü acıtır, kimse kusura bakmasın" ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ ÖZEL: SOYLU HADDİNİ BİL OTUR YERİNE !

Sosyal medya hesapları üzerinden Soylu’ya tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklama ile ilgili olarak Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Soylu halkın değil siyasi sahibinin seçtiği onun yerine tehdit ve hakaret eden bir kukladır. Atanmış Soylu seçilmiş İmamoğlu’nu tehdit ediyor. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Dünyanın en büyük metropolüne iki kez seçilen başkanı tehdit eden Soylu haddini bil otur yerine!” dedi.

"ALENEN TEHDİT ETMESİ HADSİZLİKTİR"

Twitter hesabından açıklama yapan CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, "Atanmış’ bir Bakan’ın, ‘seçilmiş’ bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı alenen tehdit etmesi hadsizliktir! Sizi milli iradeye ve halkın kararına saygıya davet ediyorum. Haddinizi bilin” diyerek tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Eski sevgilisine bıçakla saldıran emekli uzman çavuş tutuklandı

SONRAKİ HABER

Azez'de 2 ayrı saldırı: 1 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...