27 Ağustos 2019 20:07

Taraf gazetesi davasında Mehmet Baransu yazılı savunmasını sundu

Taraf gazetesi davasında tek tutuklu sanık olan Mehmet Baransu, savunmasını bu hafta tamamlayacağını belirterek hazırladığı yazılı savunmayı mahkeme heyetine sundu.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Kapatılan Taraf gazetesi yöneticileri ve muhabir Mehmet Baransu’nun “Egemen harekât planı” adlı belgenin gazetede yayımlandığı iddiasıyla yargılandıkları dava başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üç gün sürmesi bekleniyor.

Davanın tek tutuklu sanığı Baransu, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden jandarma eşliğinde elleri kelepçeli olarak salona getirildi. Duruşmalardan vareste tutulan Taraf eski yöneticileri Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur duruşmada avukatları tarafından temsil edildi. Baransu, savunmasını bu hafta görülen duruşmada tamamlayacağını belirterek yazılı olarak hazırladığı savunmasını mahkeme heyetine sundu.

İddianamede, Baransu ile firari sanık Tuncay Opçin için 35 yıldan 75’er yıla kadar hapisle cezalandırılması, kapatılan Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar ve Köşe Yazarı Yıldıray Oğur’un da 20 yıldan 52 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da kayyuma karşı yapılan eyleme emek cephesinden destek

SONRAKİ HABER

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’dan Meclise “kadın cinayetleri araştırılsın” talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...