Antep ve Şırnak’ta sel 2 can aldı

Antep ve Şırnak’ta sel 2 can aldı

Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Boğaziçi beldesinde, aşırı yağışların ardından DSİ’ye ait su bendi patladı. Sel sularına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.Edinilen bilgiye göre, Kural mahallesinde sel suları 5 evin hasar görmesine sebep oldu. Bu evlerden birisinde oturan 40 yaşındaki Ali Uysal sel sularına kapılarak yaşamı

Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Boğaziçi beldesinde, aşırı yağışların ardından DSİ’ye ait su bendi patladı. Sel sularına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Kural mahallesinde sel suları 5 evin hasar görmesine sebep oldu. Bu evlerden birisinde oturan 40 yaşındaki Ali Uysal sel sularına kapılarak yaşamını yitirdi. 5 yıl önce DSİ tarafından yağmur sularını engellemesi için yapılan taş set, aralıksız 2 gündür devam eden yağış nedeniyle parçalandı. Setin parçalanması sonucu Ramazan Uysal ve Ferhat Cevher’e ait evler ağır hasar gördü. Diğer evlerde bulunan Nurgül Dinler ve Emine Dinler hafif yaralandı. Yaralılar İslahiye Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi gördü. Yıkılan sette bulunan taşlar sel suları ile yola ağır hasar verdi. Beldede elektrikler kesildi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. İslahiye Kaymakamı Resul Kır, Boğaziçi’nde kriz masası oluşturdu. Beldeye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İslahiye Belediyesine ait iş makineleri ve arama kurtarma araçları geldi. Boğaziçi halkı yeni bir sel tehlikesine karşı evlerini boşalttı. Etrafa saçılan eşyalar belediyeye ait kepçelerle yolun kenarına itildi.

Öte yandan Şırnak’ın Uludere İlçesi Kalemli Köyü civarında yoğun yağan yağmur sonucu oluşan sel nedeniyle belediyeye ait zabıta aracı dereye yuvarlandı. Araç şoförü yaralı olarak kurtulurken, aracın içinde bulunan Murat Paksoy isimli yurttaştan ise haber alınamıyor. Arama çalışmaları başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net