07 Temmuz 2019 15:54
Son Güncellenme Tarihi: 09 Temmuz 2019 21:39

Hamile kadının da bulunduğu araca saldıran trafik magandaları tutuklandı

İstanbul Pendik'te yol verme tartışması yaşadıkları otomobilin önünü kesip içinde hamile kadının da bulunduğu araca zarar veren Hüseyin Sel ve Hasan Sel tutuklandı.

Ekran gürüntüsü, "NTV" YouTube hesabının "Trafikte yol verme kavgası kamerada!" başlıklı videosundan alınmıştır.

Paylaş

İstanbul Pendik’te D-100 karayolunda içinde hamile bir kadının da bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklava A.Ş'nin sahibi Hüseyin Sel ve  yanındaki Hasan Sel tutuklandı. 8 Temmuz'da tutuklanmalarına karar verilen Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 2 şüphelinin "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma", "mala zarar verme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından yirmişer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi

Hasan ve Hüseyin Sel'in, kendilerine hakaret ederek araçlarına zarar verdiği iddiasıyla müşteki Yunus Emre Bahçıvan hakkında yaptıkları şikayet üzerine başlatılan soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi. 

İddianame değerlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüpheliler ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

7 Temmuz'da İstanbul Pendik’te D-100 karayolunda Emniyet şeridinde yol verme tartışması üzerine iki saldırgan kendilerine yol vermeyen çiftin önünü araçlarıyla kesti. NTV’nin haberine göre, sürücüyü araçtan indirmek isteyen iki saldırgan aracın şoför kapısını açamayınca önce aracın aynasını kırdı, ardından aracın kaputuna çıkıp tekmeleyerek büyük zarar verdi.

Hamile kadının "polisi arıyorum" uyarılarına aldırış etmeyen saldırganlar daha sonra gözden kayboldu. Saldırıya uğrayan çift, NTV WhatsApp hattına ulaşan o görüntülerle birlikte polise giderek şikayetçi oldu. Olay sosyal medyada büyük tepki çekti.

SALDIRGANLAR TUTUKLANDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı haberler ve şikayet üzerine harekete geçti. Başsavcılık, Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında "mala zarar vermek" ve "trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçlarından soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında şüpheli Hasan Sel, ifadesi alınmak üzere 8 Temmuz'da Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezine geldi. Kardeşi Hüseyin Sel ile ifadelerinin alınmasının ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılığa ifade veren saldırganlar, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 2 saldırgan daha sonra tutuklandı.

ŞÜPHELİLERİN ELİNİ SIKAN POLİS AMİRİ GÖREVDEN ALINDI

Saldırgan Hasan Sel'i, polis merkezi önünde elini sıkarak karşılayan polis amiri görevden alındı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi D-100 Karayolu üzerinde meydana gelen olayın şüphelilerin polis merkezi amirliğine girişi anında basına yansıyan görüntülerle ile ilgili olarak; Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevinden alınarak hakkında idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.

SEYDİOĞLU BAKLAVALARI: ANİ RAHATSIZLIK GEÇİREN ANNELERİNİN YANINA BİR AN EVVEL YATİŞME GAYRETİYLE…

Saldırganlardan Hüseyin Sel'in sahibi olduğu Seydioğlu Baklava A.Ş, tepkiler üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şirketin sahibi Hüseyin Sel'in araç içindeki şahıslara yönelik fiili ve sözlü müdahalede bulunmadığı aksine olayların yatışması için çaba sarf ettiği öne sürüldü. Ayrıca Hüseyin Sel ve Hasan Sel'in ani rahatsızlık geçiren annelerinin yanına bir an evvel yetişme gayesi içinde oldukları savunuldu. 

Şirketin açıklaması şöyle:

"6 Temmuz 2019 günü İstanbul Pendik D100 karayolunda yaşanan üzücü hadise yazılı ve görsel basında yer almış olup, Seydioğlu Baklava A.Ş. ve sahibi Hüseyin SEL haksız bir şekilde toplumsal lince maruz bırakılmıştır. Olaya ilişkin kamuoyuna yansıyan görüntülerden anlaşılacağı üzere Seydioğlu Baklava A.Ş. sahibi Hüseyin SEL'in bu üzücü hadisede araç içindeki şahıslara yönelik hiçbir şekilde fiili ve sözlü müdahalede bulunmayıp, aksine olayların yatışması için çaba sarf ettiği görülmüştür. Buna rağmen firmamız ve sahibi hakkında sosyal medyada ağır hakaret içeren paylaşımlar yapılmaktadır. Olayın her ne kadar da basına yansıyan görüntülerinde yer almasa da, diğer araç sürücüsünün olayın başlangıcında el kol hareketleri, yol vermeme gibi tahrik unsuru içeren davranışlarda bulunmuştur. Şirketimizin sahibi Hüseyin SEL ve araçta bulunan Hasan SEL ani rahatsızlık geçiren annelerinin yanına bir an evvel yetişme gayesiyle trafikte hareket halinde iken, diğer araç sürücüsünün yukarıda bahsettiğimiz gibi olumsuz davranışları bir adım öteye giderek Firmamız sahibi Hüseyin SEL ve araçta bulunan Hasan SEL'in içinde bulundukları aracın dikiz aynasına ve arka tarafta sürüş halinde kendi aracı ile kasten vurmak suretiyle trafikte güvenliği tehlikeye sokmakla devam etmiştir. Bu durum sonrasında görüntülerde yaşanan olayların olmasında Seydioğlu Baklava A.Ş. sahibi ve sahibi hakkında yapılan bu haksız ve olumsuz haber paylaşımlara karşı bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. Yaşanan bu olumsuz olaylardan üzüntü duyulduğu tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz."

SEYİDOĞLU GIDA: HABERİN VE PAYLAŞIMLARIN MARKAMIZLA VE KURUMUMUZLA HİÇBİR BAĞLANTISI YOKTUR

Sosyal medyada isim benzerliği sonucu protesto edilen Seyidoğlu Gıda San. Tic. Aş, basın açıklaması yaptı. Açıklamada "Söz konusu şahıslar İstanbul Pendik'te faaliyet gösteren ve ismi SEYDİ OĞLU olan bir baklava dükkanının sahipleridir. Bizim Seyidoğlu Markamızla isim benzerliği dışında hiçbir bağlantıları ne geçmişte ne de bugün olmamıştır" denildi.

Seyidoğlu Gıda'nın açıklaması şöyle:

"Bugün sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alan 'Hamile Kadını Darp Eden Trafik Magandaları Seyidoğlu'nun sahibi çıktı' başlıklı haberlerin ve paylaşımların markamızla ve kurumumuzla hiçbir bağlantısı yoktur. Haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında adı geçen Hasan Sel ve Ağabeyi Hüseyin Sel isimli şahıslar bizim şirketimizde ne çalışmış ne de herhangi bir görevde yer almıştır. Söz konusu şahıslar Istanbul Pendikte faaliyet gösteren ve ismi SEYDİ OĞLU olan bir baklava dükkanının sahipleridir. Bizim Seyidoğlu Markamızla isim benzerliği dışında hiçbir bağlantıları ne geçmişte ne de bugün olmamıştır. Bu isim benzerliği nedeniyle sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde markamızın saygınlığını karalayan haber siteleri ve kişiler için yasal başvurumuzu başlatmış olup hamile bir kadını darp edecek hiçbir şahısın bizim kurumumuzda çalışamayacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz. Yaşanan bilgi kirliği ve isim benzerliği sonucu böyle vahim bir vakada markamızın adının bilinçsizce ve bilgisizce anılmasından büyük üzüntü duyduk." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

TİS sürecindeki kamu işçisi hükümetin sessizliğine tepkili

SONRAKİ HABER

Sudan'ın eski cumhurbaşkanı Ömer el Beşir'in idam cezası alabileceği gündemde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa