24 Haziran 2019 20:41

İnci Deri’nin iflası istendi

Ayakkabı sektörünün bilinen isimlerinden İnci Deri’nin ödenmeyen borçlar nedeniyle iflası istendi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Türkiye ayakkabı sektörünün önde gelen isimlerinden İnci Deri Ayakkabı’nın iflası istendi. Türkiye genelinde 78 mağazası bulunan İnci’nin iflasını, İstanbul Güngören’de ayakkabı imalatı yapan imalatçı bir firma istedi. İflas talepli davaya, çok sayıda alacaklı müdahillik talebinde bulundu. Davacı firma sahibi, icraya koyduğu senetlerin ödenmediğini iddia ederken, İnci Deri adına yapılan savunmalarda ise davanın reddine karar verilmesi talep edildi.

Diken.com.tr’de yer alan habere göre; şirket hakkında iflas talepli dava İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülüyor. Davayı, Güngören’de ayakkabı imalatı yapan Mass Ayakkabı San. ve Tic. Limited Şti’nin ortağı Servet Sorkuncuk açtı.

Dava dilekçesinde, İnci Deri’nin 3 milyon liralık borcunu ödemediği belirtildi.

KONKORDATO TEHDİDİ

Sorkuncuk dilekçesinde, “İnci Deri, yüzlerce firmadan aldığı malları sattı. Stokta malı yok. Borçlu taraf, kötü niyetli olarak ödemeyi yapmıyor. Alacağımızı istediğimizde, bizi, konkordato ilan etmekle tehdit ediyorlar” iddiasına yer verdi.

Sorkuncuk’un açtığı davaya göre ödenmeyen senetler icraya konuldu. Bakırköy İcra Müdürlüğü’nde açılan icra takiplerine ilişkin bilgi, dava dosyasına girdi.

Sorkuncuk, İnci Deri Ayakkabı’nın iflasına karar verilmesini istedi.

ALACAKLILAR MÜDAHİL OLDU

Söz konusu davaya çok sayıda firma ve işçi de müdahillik talebinde bulundu. Üstündağ Ayakkabı ve Ayakkabı Malzemeleri Ltd Şti, TMT Grup Promosyon Makine İthalat ihracat Şti, Ederned Kurumsal Çözümleri AŞ ve Yapı Kredi ve ING Bank, müdahillik talep eden şirketler arasında yer aldı.

Şirketlerin yanı sıra, ücretlerini alamayan işçiler de dosyaya sunduğu dilekçelerle müdahillik talebinde bulundu.

Öte yandan, İnci Deri’nin ödenmeyen çok sayıda senedi protesto edilirken, şirketin çok sayıda aracı üzerinde haciz kararının olduğu görüldü. İnci Deri AŞ adına yapılan savunmalarda ise davanın reddine karar verilmesi istendi. (EKONOMİ SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Suriyeli öğrenci LGS'den tam puan aldı

SONRAKİ HABER

Prof. Dr. Atasoy: Dizilerdeki şiddet okullardaki akran şiddetinin artırıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa