18 Haziran 2019 10:24

TİP Milletvekili Barış Atay Aliağa Belediyesi işçilerini ziyaret etti

Seçim sonrası Aliağa Belediyesinde işten atılan belediye işçilerinin direnişi 31. gününde devam ediyor. İşçileri TİP Hatay Milletvekili Barış Atay ziyaret etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Seçimin hemen ardından MHP'li yönetim tarafından işten atılan Aliağa Belediye işçilerinin işe geri dönmek için bşalattıkları direniş 31 gününde devam ediyor.

Direnişlerinin 30. gününde Aliağa Belediyesi’nde işten çıkarılan 132 işçiyle dayanışma devam etti. İşçilerin kurdukları direniş çadırına gelen TİP Hatay Milletvekili Barış Atay işçilerin sorunlarını meclise taşıma sözü verdi.

İşçiler Aliağa Demokrasi Meydanında kurulu çadırlarında hem vatandaşların ziyaretlerini kabul etti hem de kendilerine destek için gelen müzik gruplarının dinletileriyle halaylar çekip sloganlar attı. TİP Hatay Milletvekili Barış Atay da gün içerisinde Aliağa Belediyesi işçileriyle buluştu.

İşten atılan işçilerle bir araya gelen Atay “1980 darbesinden sonra başlayan ve AKP ile iyice kurumsallaştırılan, işçileri sendikasız ve güvencesiz çalışmaya doğru zorlayan bir politikanın sonucunda bugün MHP’li Aliağa Belediyesinde işçiler işlerinden çıkarıldı. AKP bunu en ceberut şekilde uygulayan partilerden bir tanesi. MHP de şimdi onun küçük ortağı olarak aynı dili aynı politikayı yürütüyor. Bu aynı zamanda hükümetin şu anda sahip olduğu güce yaslanması, bu güce güvenmesinden kaynaklı da bir durum… AKP’nin ya da MHP’nin bu durumu sonsuza kadar sürdürmesi mümkün değil. Bu durumla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek ve insanların ne olursa olsun sendikadan uzaklaşmaması ve örgütlenerek mücadeleyi büyütmesi gerektiğini bir kez daha söylemek gerekir. Bizler de belediye üzerinden gerekli çalışmaları sosyal güvenlik bakanlığına, kamuoyunu bilgilendirmek için de mecliste basın toplantıları düzenleyerek sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Milletvekili Atay konuşmalarının ardından işçilerin sıkıntılarını dinleyerek anı defterine not yazdı. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Asitli saldırıya uğrayan Berfin, 12 saat süren zorlu ameliyattan çıktı

SONRAKİ HABER

Joe Biden: Trump, Erdoğan'a Kürtleri etnik olarak temizlemesi için yeşil ışık yaktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa