17 Haziran 2019 09:25

Binali Yıldırım, ‘İstanbul’ diye İzmir’in verilerini mi anlattı?

Binali Yıldırım'ın ortak yayında İstanbul'la ilgili konuşurken İzmir'e ilişkin kanalizasyon verilerini kullandığı iddia edildi.


Ekran görüntüsü Evrensel'e ait videodan alınmıştır.

Paylaş

İBB Başkan Adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı ortak yayında ilginç bir detay dikkat çekti. İsmail Küçükkaya'nın “Siz vaatlerinizi anlatırken 'AKP 25 yıldır İstanbul'u yönetiyor, neden bugüne kadar yapılamadı' sorusu geliyor” ifadeleri üzerine Yıldırım, “25 yıldır biz İstabul'a çok hizmet yaptık. 1994'te 14 litre su veriliyordu. şimdi 101 litre su veriliyor kişi başı” dedi. Ancak Yıldırım’ın 1994’e ait olduğunu söylediği verilerin İzmir’e ilişkin olduğu gösterdiği A4 kağıtta yer alıyordu. Konuyu ilk olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabında gündeme getirdi.

Konu sosyal medyanın gündemine otururken, İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan, yayın hakkında Yıldırım’a yakın bir isimle konuştuğunu, konuştuğu kişinin kendisine “Binali Yıldırım’ın en yakınındaki biriyle konuştum. Fetö ve İzmir’den kalma karton bilgi bizi yıktı; bu saatten sonra İmamoğlu’na başkanlık hayırlı olsun dedi...” dediğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Canan Kaftancıoğlu: Verilerin yedeklenmesi neden birilerini korkuttu?

SONRAKİ HABER

2019 Afrika Uluslar Kupası'nda Senegal'i 1-0 yenen Cezayir şampiyon oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa