15 Haziran 2019 02:02

Yozgat’ta sağanak sonucu sel meydana geldi

Yozgat'ta sağanak sonucu sel meydana geldi. Malkara'da dolu yağdı. Muş'ta ise kuvvetli rüzgar halka zor anlar yaşattı.

ARŞİV | Yozgat'ta yoğun yağış sele neden oldu

Fotoğraf: AA

Paylaş

Yozgat'ta etkili olan sağanak sonucu meydana gelen sel, ekili alanlara zarar verdi, sular altında kalan bir kümeste yaklaşık 600 tavuk öldü. 

Yozgat merkeze bağlı Çalılı, Gökçekışla, Başınayayla ve Başıbüyüklü köylerinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

 Gökçekışla köyünde sel nedeniyle bir evin duvarı uçtu, Çalılı köyünde bazı evleri su bastı.

Gökçekışla köyünde, Gülhan Karaca’ya ait seralar ve tavuk kümesi sular altında kaldı.

Yaklaşık 2 metre yükselen sular kapalı kümes içerisinde bulunan yaklaşık 600 tavuğun ölümüne neden oldu, seralarda bulunan, çilek, domates, biber ve salatalık zarar gördü.

Köyde incelemelerde bulunan Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada sağanak sonucu bir afet oluştuğunu ifade etti.

Özdemir, “İl genelinde etkili olan şiddetli yağmur ve su baskınları ekili alanlara zarar verdi. Şu anda yağmur yağışı devam ediyor ve hasar tespiti yapma imkanı yok. Yarın hasar tespit çalışmaları başlayacak. Birçok köyümüzden ihbarlar geliyor" diye konuştu. (Yozgat/AA)


MALKARA’DA SAĞANAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde, etkili olan dolu, sağanak ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar nedeniyle ağaçlar devrilirken, sağanak ise yolları göle çevirdi, sürücüler zor anlar yaşadı. Tekirdağ-Çanakkale karayolu ise bir süre ulaşıma kapandı.

Malkara'da aniden bastıran şiddetli dolu ve ardından başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli rüzgarın devirdiği ağaçların altında kalan bazı araçlar hasar gördü. Yolların göle döndüğü ilçede trafik dururken, sürücüler yolda kaldı. Göle dönen ve çukur oluşan Tekirdağ-Çanakkale karayolunda ulaşım bir süre durdu. Karayolu üzerinde hasarlı trafik kazaları yaşanırken, mahsur kalan araçların bazıları sürücü ve çekici yardımıyla kurtarıldı. Ekiplerin çalışması ise sürüyor. (Tekirdağ/DHA)


MUŞ’TA KUVVETLİ RÜZGAR ETKİLİ OLDU

Muş’ta, etkili olan rüzgar günlük yaşamı olumsuz etkiledi, bazı apartmanların çatısı uçtu, elektrikler kesildi.Muş’ta, rüzgar giderek etkisini artırdı. Rüzgar nedeniyle Karşıyaka Mahallesi’ndeki bir apartmanın çatısı uçtu. Sunay Mahallesi’nde ise inşaat halindeki binanın çatısındaki malzemeler uçtu. Elektriklerin de kesilmesine neden olan rüzgar, yaklaşık bir saat sonra yerini yağmura bıraktı. (Muş/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu bir basamak düşürdü

SONRAKİ HABER

Altanlar davasında yeniden yargılama 8 Ekim’de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa