31 Mayıs 2019 00:44

İstanbul Büyükçekmece'de CHP'nin seçim çadırına saldırı

Büyükçekmece sahilinde bulunan CHP standı kimliği henüz belirlenemeyen bir grup tarafından peş peşe iki saldırıya uğradı.

CHP logosu

Paylaş

CHP’nin Büyükçekmece sahilinde bulunan seçim standı kimliği henüz belirlenemeyen bir grup tarafından peş peşe iki saldırıya uğradı.

Saldırganlar önce CHP’li bir genci darp etti sonra da seçim çadırını parçaladı. CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak’ın şikayeti üzerine emniyetin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

İlk saldırı saat 16.00 sularında gerçekleşti. Bir grup saldırgan “Hepiniz teröristsiniz” diye bağırarak stantta bulunan CHP’li kadınları sözlü taciz etti. CHP’li gençlerden D.E'nin duruma tepki göstermesi üzerine saldırganlar genci darp etti.

Olaydan yaklaşık 1 saat sonra ise elinde kesici alet bulunan bir saldırgan tekrar CHP’nin seçim çadırına gelerek çadırı parçaladı ve içinde bulunan elektronik eşyaları kırdı.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu saldırıya uğrayan çadırda bulunan CHP’lilerle telefonda görüştü ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP’nin seçim çalışmalarına yönelik provokatif saldırıyla ilgili açıklama yapan Kaftancıoğlu, “Tüm siyasi partilerin stant kurup seçim çalışması yaptığı bir yerde böylesine provokatif bir saldırının gerçekleştirilmesi çok üzücü. Bu saldırının failleri farklı siyasi görüşlerdeki insanları birbirlerine düşman etmek için elinden geleni ardına koymayan siyasi iktidar mensuplarıdır. Kendisinden olmayan herkesi ‘terörist’ olarak ilan eden bu anlayışın söylemleri, ne yazık ki toplumsal huzurumuzu ortadan kaldıran sonuçlar doğurmaktadır. Vatandaşlarımız arasında kin ve düşmanlığı tetikleyen sözleri her gün tekrarlayan iktidar partisi üyeleri ve yandaş medya, bölücü terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmektedir. Seçim sürecinin demokratik şartlarda gerçekleştirilmesi için herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Büyükçemece'de yaşanan olay bir an önce aydınlatılmalıdır" açıklaması yaptı (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kerkük'te 6 bombalı saldırı: 4 ölü, 15 yaralı

SONRAKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 31 Mayıs 2019 Cuma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...