15 Nisan 2019 19:15

10 Ekim davasında avukatlardan çağrı: Adalet ısrarımızı sürdüreceğiz

10 Ekim Ankara Katliamı'nın 18 Nisan'da görülecek davası öncesi avukat komisyonundan açıklama: Gerçek sorumluların yargılanması çabamızı büyütelim.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

10 Ekim Ankara Katliamı’nda firari sanıkların yargılandığı davanın ikinci duruşması öncesi açıklama yapan 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, gerçek sorumluların yargılanması çabasını büyütmeye çağırdı.

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, 10 Ekim Ankara Katliamı’nda firari sanıkların yargılanmasına ilişkin 18 Nisan 2019 tarihinde Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava öncesi açıklama yaptı. 10 Ekim Ankara Katliamı’nın firari 16 sanığın yargılanmasına ilişkin açılan davanın ikinci duruşmasında IŞİD’e siyasal iktidarın göstermiş olduğu müsamahanın sonucu olarak yargılamanın sanıklar olmaksızın boş sandalyelerle sürdürüleceği belirtildi. Bugün iktidar tarafından IŞİD’e yönelik sarfedilen sözlerin yaşananlar karşısında hiçbir anlamı bulunmadığı vurgulanan açıklamada, tutuklu 19 sanık hakkında yürütülen yargılama sürecinin IŞID’in örgütlenmesine engel olunmadığını, bu örgütlenmenin büyümesi ve çok sayıda katliam gerçekleştirmesinin koşullarının yaratıldığını gösterdiği ifade edildi. 

“ADALET ISRARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çok sayıdaki kanıt ve belgeye karşın devletin sorumluluğunun görmezden gelinmesine izin vermeyeceğimizi yargılama süresince defalarca tekrarladık. Bunu bir kez daha söylemekten asla yorulmayacağımızı tekrar ifade etmek isteriz. Yapmış olduğumuz suç duyuruları, karara ilişkin itiraz yolları ve devam eden yargılama üzerinden adalet ısrarımız sürmektedir. 18 Nisan 2019 günü devam edecek duruşmada gerçek sorumluların yargılanması çabamızı birlikte büyütme çağrısı yapıyor, gerçek adalete ulaşıncaya kadar vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz." (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Asansör ile duvar arasında sıkışan işçi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Leyla Aydemir cinayeti davasının gizli tanığı: Kaybolmadan amcası Yusuf'un yanındaydı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...