02 Mart 2019 04:02

"Türkiye Aile Meclisleri" adlı bir gruptan skandal 8 Mart çağrısı

"Türkiye Aile Meclisleri" adlı bir grup, "Aile yıkan yasalar kaldırılsın" başlığıyla 8 Mart'ta cami önlerine çağrı yaptı.

"Türkiye Aile Meclisleri" adlı bir gruptan skandal 8 Mart çağrısı

Görsel, Türkiye Aile Meclisi adlı grubun Twitter paylaşımından alınmıştır.

Paylaş

Türkiye Aile Meclisleri adlı bir hesaptan Twitter'da skandal bir çağrı yapıldı. "Aile yıkan yasalar kaldırılsın" başlığıyla 8 Mart'ta tüm camilerde "basın açıklaması dua" çağrısı yapan grubun kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik yasaları, çocukları ve eşcinselleri hedef alan ifadeleri dikkat çekti.

Türkiye Aile Meclisleri adlı bir grubun sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda "Zulüm Konuları" denilerek "İstanbul Sözleşmesi iptal olsun", "6284 sayılı yasa kalksın", "Toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşcinsellik terörü insanlık suçudur" gibi ifadeler yer aldı. 8 Mart'ta camilere çağrı yapılan paylaşımda "Fuhuş Yasaklansın", "Nafaka Hapsi kalksın", "Süresiz Nafaka zulmü son bulsun", "Ailede reis olsun", "Genç Akran Evlilik Yasağı Kalksın" denilerek kadın ve çocuk haklarına saldıran, tecavüze affı savunan ve nafakayı sınırlandırmaya yönelik ifadeler öne sürüldü. 

Nafaka hakkı, 6284 ile verilecek tedbirlerin 15 güne düşürülmesi, aile mahkemelerinin gizlilikle yürütülmesi, aile mahkemelerinde arabuluculuk ve uzlaşma gibi kadınları ve çocukları koruyan 6284 yasası ve İstanbul Sözleşmesinin de içinde yer aldığı haklar ve yasalar hedef haline getiriliyor. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Gökbilimciler: Mars'ta yer altı su ağının izleri keşfedildi

SONRAKİ HABER

Okullarda yasağa rağmen AKP propagandası sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa