24 Ocak 2019 10:02

İETT otobüsünde ‘yüksek sesli müzik’ tartışması: 3 yaralı

İstanbul’da bir İETT otobüsünde yaşanan ‘yüksek sesli müzik’ tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada 3 kişi yaralandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Eyüp’te İETT otobüsünde kardeşleri Mahmut Turan ve Mehmet Emin Turan'la yolculuk yapan Şerife Turan, ön koltukta oturan ve yüksek sesle müzik dinleyen Kamil Oğuz'u uyardı. İddiaya göre Oğuz bu sırada elinde bulunan bıçakla Şerife Turan'ın üzerine yürüdü. Kardeşleri de araya girince tartışma otobüs dışına sıçradı.

Feshane Caddesi üzerinde ilerlerken otobüs içerisinde tartışmaya otobüs şoförü de katıldı. Durağa yaklaştığında otobüsü durduran şoför, Kamil Oğuz'u aşağı indirmeye çalıştı. Bu sırada iddiaya göre Oğuz, otobüs şoförüne de, “Hepinizi doğrayacağım” diyerek tehditler savurdu.

İKİ KARDEŞ KOLTUK ALTINDAN BIÇAKLANDI

Otobüsten inen 2 kardeş ile Kamil Oğuz'un tartışması dışarıda kavgaya dönüştü. Bu sırada olay yerinde bulunan sivil polis de kavgaya müdahale ederek bıçağı Oğuz'un elinden aldı. Koltuk altlarından yaralanan iki kardeş ile darp sonucu yaralanan Kamil Oğuz hastaneye kaldırıldı. 3 kardeş şikayetçi olurken, Oğuz ise ifadesi alındıktan sonra savcı talimatıyla serbest bırakıldı.

‘KAVGAYI BİZ AYIRDIK, SİVİL POLİS GELDİ ADAMIN ELİNDEN BIÇAĞI ALDI’

Görgü tanığı Beşir Gün, “Kavga otobüste başlamış, yaşlı olan müzik dinliyormuş gençler de ‘Sesi biraz kısar mısın?’ demiş. O da ‘Ben de sizden rahatsız oluyorum, siz sessiz olun’ demiş ve gençlere küfretmeye başlamış. Sonra da bıçağı çıkarıp ikisini de bıçaklamış. Sonra bıçaklayan adamı yakalayıp dövdüler. O da darptan yaralandı. Kavgayı biz ayırdık, sivil polis geldi adamın elinden bıçağı aldı” diye konuştu. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Konya'da PTT’ye ait kargo binasında patlama: 1 çalışan yaralandı

SONRAKİ HABER

Yılmaz Özdil, kitap geliriyle köy okullarına kitap dağıtacağını yazdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...