12 Ocak 2019 17:20

Kocaeli'de Öykü Arin için kök hücre bağışı

İlik nakli olmayı bekleyen Öykü Arin ve tüm lösemililer için Kocaeli'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İlik nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı başta olmak üzere tüm lösemililer için Kocaeli'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Tüm Bel-Sen ve Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubeleri'nin çağrısıyla 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve tüm lösemi hastaları için kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

'ÖYKÜ ARİN'E UMUT OLALIM'

Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olması gereken Öykü Arin için, donör olabilmek amacıyla kan bağışında bulunuyor. Kocaeli'de de yurttaşlar, Öykü Arin için harekete geçti. İzmit Kızılay Kan Alma Birimi'nde Tüm Bel-Sen ve Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubeleri'nin çağrısıyla buluşan vatandaşlar, kan verdi. Kan verme işlemlerinin öncesinde açıklama yapan Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, "Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakamıyoruz, en azından Öykü Arin'e ve diğer lösemili çocuklarımıza umut olalım. Bütün duyarlı vatandaşlarımızı donör olmaya davet ediyoruz" dedi. Kampanyaya CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP, Emek Partisi, Alevi Kültür Dernekleri, Kocaeli Dersimliler Derneği ve Kocaeli Tokatlılar Derneği ve vatandaşlar destek verdi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İngiltere'de Sarı Yelekliler hükümeti istifaya çağırdı

SONRAKİ HABER

Google da siyasi reklamlara düzenleme getiriyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa