06 Ocak 2019 21:27

Garry Rodrigues, 10 milyon 250 bin dolara El İttihad'a gitti

Galatasaray, Garry Rodrigues'i 10 milyon 250 bin dolara Suudi Arabistan'ın El İttihad kulübüne gönderdi.

Garry Rodrigues, 10 milyon 250 bin dolara El İttihad'a gitti

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Galatasaray Kulübü, Garry Rodrigues'in 10 milyon 250 bin dolar karşılığında Suudi Arabistan'ın El İttihad takımına transfer olduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Sarı kırmızılı kulüp ayrıca, El İttihad takımının Garry Rodrigues'i 10 milyon doların üzerinde bir fiyata göndermesi halinde, 10 milyon doların üzerindeki rakamın yüzde 20'sinin kendilerine ödeneceğini de duyurdu.

Galatasaray Kulübü'nden KAP'a yapılan açıklama şöyle: "Profesyonel futbolcumuz Garry Mendes Rodrigues'in  transferi konusunda Al Ittihad Football Club ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Al Ittihad Football Club Şirketimize 10.250.000 Usd transfer bedeli ödeyecektir. Buna ek olarak Al Ittihad Football Club; 10.000.000 Usd üzerinde bonservis bedeli ile ileride oyuncunun satışını gerçekleştirirse, 10.000.000 Usd'nin üzerindeki rakamın %20'sini Şirketimize ödeyecektir."

GARRY RODRIGUES'TEN VEDA

28 yaşındaki Garry Rodrigues, sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bu duyguları yaşamak bu işin bir parçası. Galatasaray'dan ve Türkiye'den ayrılmak ailem ve benim için çok zor olacak. Ama hem ailem, hem de kulübün faydası ve geleceği adına bu kararı alıyorum. Burada yaşadığım mutluluk, şampiyonluk ömrüm boyunca unutmayacağım şeyler. Unutamayacağım şeylerden bir diğeri de büyük Galatasaray taraftarının desteği. Stadımızdaki her maçta rakibe sahayı dar eden, bizi ileriye taşıyan tarifi olmayan muhteşem gücünüz her zaman aklımda olacak. Tüm takım arkadaşlarıma, teknik ekibe ve çocukluk hayallerimi gerçekleştirmek için bana bu şansı yaratan Galatasaray Kulübü'ne yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca bana gönülden inanan, hep destekleyen Fatih hocama büyük bir parantez açmak istiyorum. Saha içinde ve dışında tecrübesiyle tüm takıma kattıkları için kendi adıma büyük bir teşekkürü borç bilirim. Birlikte birçok zafer, kupalar kazanmayı çok isterdim ancak hayat bazen yeni hikayeler gerektiriyor. Yeni bir serüvene başlayacağım ama Galatasaray hikayesi benim için asla bitmeyecek. Her zaman sarı kırmızıyı destekleyecek ve sevdalı kalacağım. Unutulmayacak nice zaferlere..."

GARRY RODRIGUES'İN GALATASARAY KARİYERİ

Galatasaray'a 2016/17 sezonunun ikinci yarısında gelen Garry Rodrigues, 16 maçta 1 gol 1 asistle oynadığı bu dönemin ardından geçtiğimiz yıl şampiyon olan kadroda 33 kez forma giyip 9 gol 10 asist üretmişti. Garry Rodrigues bu sezon ise 12 maçta 3 gol kaydetti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki arsaların ihalesi iptal edildi

SONRAKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa sorumlusu Mitchell'dan istifa kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa