03 Ocak 2019 15:21

İş kurası çekimi için hayvanat bahçesine çağırdılar

Samsun Büyükşehir Belediyesi, iş kurası çekiminin hayvanat bahçesinde yapılacağını duyurdu. CHP İl Başkanı Kundak, 'Bu saygısızlığı düzeltin' dedi.

İş kurası çekimi için hayvanat bahçesine çağırdılar

Siverek'te iş başvurusu kuyruğu. | Fotoğraf: DHA

Paylaş

2019 yılında ‘Toplum Yararına Program-TYP’ kapsamında ülke genelinde 70 bin kişi kamuda işe alınacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun'da yapılacak olan iş kurası çekiminin hayvanat bahçesinde yapılacağını, özel mesajıyla yurttaşlara duyurdu. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ise “Derhal bu saygısızlığı düzeltin” diyerek tepki gösterdi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Samsun Büyükşehir Belediyesinin iş kurası çekimi için hayvanat bahçesine çağrı yapmasına CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak tepki gösterdi. Kundak’ın açıklaması şöyle: AKP yönetimi halkımıza yabancılaşmış ve kibirli tutumunu her gün farklı uygulamalarla ortaya koyuyor. Halkımıza yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Söz konusu kuranın hayvanat bahçesinde yapılacağı, İŞKUR tarafından ilgililere SMS ile duyurulmuştur. Bu saygısızlığın düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise hayvanat bahçesi içerisinde tesisler bulunduğunu belirterek, “Keşke bu şekilde bir mesaj gönderilmeseydi” açıklaması yaptı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Finlandiya’da çevrecilerden maden ocağına barikat

SONRAKİ HABER

İngiltere Başbakanı Theresa May, B Planını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa