DHA, belgesel sahnesini ‘mağaradaki teröristler’ diye servis etti

Demirören Haber Ajansı ‘Tunceli'de mağarada sıkıştırılan teröristlerin görüntüleri’ başlığıyla, 'Bakur' adlı belgesel filmden bir sahneyi servis etti.

21 Aralık 2018 20:47
Paylaş

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) “Tunceli'de mağarada sıkıştırılan teröristlerin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı” başlığıyla servis ettiği görüntünün, 2015 yılında yayınlanan ‘Bakur’  belgeselin sahnelerinden biri olduğu ortaya çıktı.

PEK ÇOK İNTERNET SİTESİ KULLANDI

Ekran görüntüsü DHA'nın internet sitesinden alınmıştır. 

Yönetmenliğini Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu'nun gerçekleştirdiği ve 2015 yılında izleyici ile buluşan “Bakur” filminden bir sahne Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edildi. Haber, "Tunceli'de mağarada sıkıştırılan teröristlerin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı" başlığı yer aldı. Dersim’de dahi çekilmeyen görüntüler, DHA’nın birçok abonesi tarafından da kullanıldı. 

Haberde şöyle dendi: “2 teröristin etkisiz hale getirildiği mağaradaki terörist grubunun, daha önce aynı mağarada çekildiği belirtilen görüntü de ortaya çıktı. Görüntülerde 2 teröristin, mağarada el fenerleriyle yürüdükleri görülüyor. Görüntülerde, iki kola ayrıldığı görülen mağaranın, derinliğe de sahip olduğu anlaşılıyor.”

“Bakur” belgeselinin yönetmenliğini Gazeteci Ertuğrul Mavioğlu ile Çayan Demirel yapmıştı.

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP'li Ünal Çeviköz: Barışçıl ve diplomatik çözüme ağırlık verilmeli

SONRAKİ HABER

Zabıta ekiplerinden, seyyar satıcıya şiddet

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa