13 Aralık 2018 19:16

Milletvekilleri hakkındaki 252 fezleke yeniden Meclis’te

Seçimlerde yeniden milletvekili seçilerek dokunulmazlık kazanan milletvekillerinin geçen dönemden kalan fezlekeleri yeni döneme devredildi.

Fotoğraf: Emin Sansar/AA

Paylaş

24 Haziran seçimlerinde tekrar seçilen milletvekillerinin yeniden dokunulmazlık kazanması üzerine haklarında bir önceki dönem düzenlenen fezlekeler yeni döneme devredildi.

26'ncı Yasama Dönemi’nden 252 fezleke 27'inci Yasama Dönemi’nde Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonu'na gönderildi.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre bu şekilde 26’ncı Yasama Dönemi’nde milletvekili olan ve 24 Haziran seçimlerinde yeniden seçilen Fezlekelerin 163’ü HDP milletvekilleri, 85’i CHP milletvekilleri hakkında düzenlendi.

Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonu’na gönderilen fezlekeler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenmiş 12 fezleke, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında da 7 fezleke yer alıyor.

Fezlekeler arasında İYİ Partili İsmail Ok ve Aytun Çıray hakkında düzenlenmiş 2 fezleke, MHP Milletvekili Arzu Erdem hakkında 1 fezleke ve AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu hakkında 1 fezleke yer aldı.

Yeni yasama döneminde Meclis’e 43 fezleke gelmişti. 26’ncı Dönem’den devreden fezlekelerle sayı 295’e yükselmiş oldu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Valiliğe göre insanca yaşanacak ücret, kamu düzenini olumsuz etkiler

SONRAKİ HABER

Merkel'in kitle örgütlerinin temsilcileriyle yaptığı görüşmede Evrensel gündeme geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa