13 Aralık 2018 08:12

İmam, kadın muhtarı hedef aldı: Kadınlar münafıktır, yönetemez

Tokat Erbaa'da Çarşı Camii imamı İbrahim Galip, yöneticilik yapan kadınlara 'münafık' dedi, Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Nurten Çamlıbel'i hedef aldı.

Fotoğraf İbrahim Galip'in Google+ profilinden alınmıştır.

Paylaş

Erbaa Çarşı Camii imamı İbrahim Galip, kamuda yöneticilik yapan kadınları 'münafık' diye hedef aldı. İmam İbrahim Galip, Cumhuriyet Mahallesi’nin kadın muhtarı Nurten Çamlıbel’i hedef gösterdi.

Cumhuriyet'ten Savaş Kalkan'ın haberine göre, Nurten Çamlıbel, imam İbrahim Galip hakkında suç duyurusunda bulunurken, konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Tokat milletvekili Kadim Durmaz, “40 milyon kadınımıza hakaret edip aşağılamıştır” diye konuştu. Geçen hafta cuma namazı öncesinde verdiği vaazda kadınların yönetici olmasını doğru bulmadığını belirten İbrahim Galip, “Kadınlardan yönetici olmaz. Münafıktır kadınlar. Kadınların önderliğinde yol alınmaz. Ayrıca, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarını da kadın seçtiniz. O da münafıktır. Bu kadar cemaat, bu kadar insan münafığın önünde iş yapmaz” diye konuştu.

40 MİLYON KADINA HAKARET

Galip hakkında Erbaa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Müftülüğüne de başvurarak şikayetçi olan Çamlıbel dilekçesinde, Galip’in kendisinin yanı sıra tüm Türk kadınlarına hakaret edip aşağıladığını belirtti. CHP Tokat milletvekili Kadim Durmaz ise konuyu meclise taşıyarak, “Bu şahıs ülke genelinde 674 kadın muhtar, yönetici ve 40 milyon kadına hakaret etmiştir. Diyanet kadınlarımızı aşağılayan bu şahısla ilgili yasalar gereği gerekeni yapacakmıdır? ” diye sordu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şişli Belediyesi Kültür Merkezine silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

Gazetecilerin basın kartlarının iptaline Twitter'da #gazeteciyim tepkisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa