09 Aralık 2018 16:27

Ali Tütmez mezarı başında anıldı

Dersim'de geçen yıl kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden EMEP Dersim İl Örgütü üyesi Ali Tütmez, mezarı başında anıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Dersim'de geçen yıl kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Emek Partisi (EMEP) Dersim İl Örgütü üyesi Ali Tütmez, mezarı başında anıldı. Anmaya, ailesinin yanı sıra EMEP İl Yöneticileri, üyeleri ve sevenleri katıldı.

Anmada konuşan EMEP Merkez İlçe Başkanı Ali Taman, “Ali yoldaşımızı erken kaybetmenin eksikliğini ve üzüntüsünü halen içimizde yaşıyoruz. Ali yoldaşımız partiyle Denizlerin idamından sonra tanıştı. Tanıştığı ilk andan öldüğü ana kadar partinin yılmaz bir neferi olarak hep mücadelenin içinde oldu. Ali, mahallesinden çalıştığı yere kadar yaşamının her alanında partisinin gösterdiği yolda fedakarca ve kararlılıkla mücadele etti. Bizler de onun kararlı mücadelesinin önünde saygıyla eğilirken bize bıraktığı mücadele bayrağını yükseltmeye, devrim ve sosyalizm mücadelesini büyütmeye devam edeceğimizin sözünü bir kez daha veriyoruz” dedi. 

Ali Tütmez’in ailesi adına konuşan Çetin Tütmez ise, “Ali’yi hiç yalnız bırakmayan partisine, yoldaşlarına ve sevenlerine, bugün de bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (Dersim/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Londra sokaklarında ırkçılığa karşı kitlesel yürüyüş düzenlendi

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa