09 Aralık 2018 15:10

EMEP’ten imza kampanyası: Asgari ücret yükseltilsin

Emek Partisi, Kayseri'de başlattığı imza kampanyası ile asgari ücretin insanca yaşanacak bir ücret olması ve vergiden muaf tutulmasını istiyor.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü, asgari ücretin insanca yaşanacak bir ücret olması ve vergiden muaf tutulması talebiyle Cumhuriyet Meydanında imza kampanyası başlattı. Emek Partisi Kayseri İl Başkanı Eylem Sarıoğlu, “Emekçilerin alım gücü düşmüştür. Hükümet, patronlara teşvikler verirken işçileri emekçileri açlığa ve yoksulluğa mahkum etmiştir. Asgari ücret görüşmelerinde işçilerin talepleri dikkate alınmalıdır” dedi.

Yeni Ekonomi Programı’nda hükümetin kıdem tazminatını fona devri konusunda çalışmalarına hız vereceğini ve sağlık harcamalarıyla sosyal güvenlik harcamalarından kısıtlamaya gidileceğini ifade ettiğini belirten Sarıoğlu, “Bu tablo krizin tüm yükünün emekçilere çıkarılacağının göstergesidir. Onun için kıdem tazminatının fona devredilmemesi, işten atmaların yasaklanması imza kampanyamızın temel talepleridir” diye konuştu.

Sarıoğlu, “Asgari ücretin insanca bir seviyeye yükseltilmesi için aydınlatma çalışmalarımız devam ediyor. Aslolan ise işçilerin kendi işyerleri başta olmak üzere taleplerini dile getirmesi ve mücadele etmesinden geçiyor” dedi.

İşçilerin ilgisinin yoğun olduğu stant akşam 18.00’de son bulacak. Toplanan imzalar TBMM’ye gönderilecek. (Kayseri/EVRENSEL)

 
Asgari ücreti konuşuyoruz
Herkese Açık Grup ·
Gruba Katıl
Bu grupta, asgari ücretin ne kadar olması, daha da önemlisi, nasıl belirlenmesi gerektiğini tartışıyoruz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’daki asg...
 
Reklam
ÖNCEKİ HABER

260 bin tutukluya 8 doktor bakıyor

SONRAKİ HABER

Hırvatistan: Milanovic her şey olabilir ama solcu değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...