07 Aralık 2018 00:27

Soğuktan titreyerek ders dinlemek

"Ders işlediğimiz binanın kalorifer sistemleri arızalı ve bu arızalar sadece bu yıla mahsus da değiller. Bu sorun 10 yıldır var. "

Paylaş

Munzur Üniversitesi’nden bir öğrenci

Dersim

 

Munzur Üniversitesi’nde İngilizce Çevirmenliği Bölümü okumanın ayrı bir zorluğu var. Çünkü ders işlediğimiz binanın kalorifer sistemleri arızalı ve bu arızalar sadece bu yıla mahsus da değiller. Bu sorun 10 yıldır var. Anlatılanlara göre bölüm binası yapım aşamasındayken TOKİ’lere verilmiş ve bu yüzden birkaç sorun oluşmuş. Bu sadece MYÖ binası için geçerli. Aslında yapım aşamasındayken depo olarak tasarlanmış. Dersleri soğukta işlemek zorundayız.

Sadece sorun kaloriferlerde de değil pencerelerimiz yağmur yağdığı zaman su sızdırıyor tavandan tozlar ve alçı kalıpları dökülüyor. Hasta olmanın bütün koşullarının bir arada olduğu ortamda ders işliyoruz. Bu sorun hakkında birçok yola başvurmak istedik fakat bir sonuç alamadık hatta bizden öncekiler de bu sorunu dillendirmişler ancak onlarda bizim gibi bir sonuç alamamış. Şimdi bölümden arkadaşlarla para toplayıp taşınabilir elektrikli soba almayı düşünüyoruz. Sorunlarımızın çözülmesini ve bizleri dolaplarda ki yemekler gibi değil öğrenci gibi görmelerini istiyoruz!

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Formasyonlu işsizlik

SONRAKİ HABER

Kürt partilerinden birlikte hareket etme deklarasyonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa