06 Aralık 2018 01:36
Son Güncellenme Tarihi: 07 Aralık 2018 00:15

Dominik'te plastik fabrikasındaki patlamada 5 kişi yaşamını yitirdi

Dominik Cumhuriyeti'nde plastik fabrikasında meydana gelen patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e yükseldi, 66 kişinin tedavisi sürüyor.

Fotoğraf: Google Maps

Paylaş

Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti Santo Domingo'da önceki gün bir plastik fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Ulusal Sağlık Hizmetleri Merkezinden yapılan açıklamada, patlamanın ardından oluşan enkazdan 2 kişinin daha cansız bedeninin çıkarılmasıyla yaşamını yitirenlerin sayısının 5'e yükseldiği, kayıp bir kişinin de arandığı bildirildi.

Daha önceden 44 olarak duyurulan yaralı sayısının 66 olduğu ifade edilen açıklamada, hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan bazılarının durumun ağır olduğu kaydedildi.

AA'nın aktardığına göre fabrikanın sahibi Manuel Diez Cabral, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, fabrikada gaz sızıntısı olduğunun öğrenilmesinin ardından çalışanların çoğunun tahliye edildiğini ileri sürdü. Patlamayla ilgili incelemenin sürdüğü ifade edildi.

Ulusal Sağlık Hizmetleri sözcüsü Maria Gomez önceki gün yaptığı açıklamada yaralılar arasında fabrikanın yakınlarındaki bir okuldan 13 çocuğun olduğu ve yaralı 3 yetişkinin durumunun ağır olduğu bilgisini paylaşmıştı. Belediye Başkanı David Collado da fabrikadaki bir kazanın patlaması sonucu yangın çıktığını ifade etmişti. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fransa'da akaryakıt zamları 2019 yılı için iptal edildi

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa