04 Aralık 2018 12:01

Gezi'ye 1 haftada 6 ayrı dava açıldı

Yeniden raflardan indirilen Gezi soruşturmalarının Ankara ayağında  kasım ayının son haftasında 120 kişi hakkında 6 ayrı dava açıldı.

Fotoğraf: Burak Su/Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Paylaş

Yeniden raflardan indirilen Gezi soruşturmalarının Ankara ayağında  kasım ayının son haftasında 120 kişi hakkında 6 ayrı dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, kasım ayının son haftasında kentteki Gezi olaylarıyla ilgili 120 şüpheli için altı ayrı dava açtı. 

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre; 63 şüpheli hakkında düzenlenen son iddianamede şüphelilere ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlamaları yöneltildi. 

İddianamede suçlama tarihi 2 Haziran 2013 olarak yer aldı. Yaklaşık 600 kişi hakkında Gezi soruşturmasının ise devam ettiği bildirildi.

İSTANBUL’DA DA VAR 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Gezi Parkı eylemleri soruşturması kapsamında da tutuklu iş insanı Osman Kavala ile bağlantılı oldukları öne sürülen kişilere 16 Kasım’da operasyon yapılmış, Yiğit Aksakoğlu tutuklanmıştı. Genişletilen soruşturma kapsamında Taksim Dayanışması’ndan avukat Can Atalay, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden yüksek mimar Mücella Yapıcı da ifadeye çağrılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Yuları yabancıya kaptırmış, 'para getir' diye yalvarıyor

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa