01 Aralık 2018 21:07

Ordu'da gıda zehirlenmesi: 64 öğretmen ve öğrenci hastanelik oldu

Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Faruk Furtun Anaokulu'nda, 64 öğretmen ve öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Faruk Furtun Anaokulu'nda önceki gün öğlen yemeği sonrası öğrenci ve öğretmenlerde karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayeti başladı. Öğrenciler ve öğretmenler kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bugün de hastaneye götürülen öğretmen ve öğrencilerle birlikte sayı 64'e ulaştı. Tedavileri tamamlanan bazı öğrenciler taburcu edilirken bazı öğrencilerin ve öğretmenlerin ise tedavileri sürüyor. Öğretmen ve öğrencilerin yedikleri yemek ve içtikleri sudan numune alınırken, Ordu Valiliği de olayla ilgili inceleme başlattı.

VALİ: YASAL İŞLEM YAPILACAK

Ordu Valisi Seddar Yavuz, tedavisi süren öğretmen ve öğrencileri hastanede ziyaret etti. Vali Yavuz, “Tahmin ettiğimiz kadarıyla bir gıda kaynaklı rahatsızlık olduğu anlaşılıyor. İlk günden itibaren bütün tahliller, bütün numuneler alınmış durumda. Alınan yemek ve su numunelerinin tahlilleri yapılıyor. Şüphelendiğimiz bir durum söz konusu. Bir gün bekletilen bir gıdanın tüketimine dair bilgi ya da duyum var. Muhtemel ondan olabileceği yönünde değerlendirmemiz var. Olayla ilgili ihmalleri olan kamu görevlileri dahil olmak üzere bunlarla ilgili yasal işlem yapılacaktır” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yerel seçimlerde adaylık için istifa süresi sona erdi

SONRAKİ HABER

Denizlili kadınlar: Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa