01 Aralık 2018 19:12

Kılıçdaroğlu’dan ittifak açıklaması: Her yerde güzel şeyler olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti ile yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Yenimahalle Belediyesi tarafından Şentepe Mahallesi'ne yaptırılan yüzme havuzu ve sosyal tesislerin açılışına katıldı. Ergenekon davalarında yargılanan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın adı verilen havuzun açılışına, Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra, TBMM Başkan Vekili ve CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Prof. Dr. Mehmet Haberal ve bazı CHP'li milletvekilleri katıldı.

'YOKSULLUKTAN YANA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAKSIN'

Açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, bir belediye başkanından iki şey beklediklerini belirterek, “Bir belediye başkanından biz, sabah, öğle, akşam siyasi propaganda yapmasını beklemeyiz. Bizim beklediğimiz; seçildiğin andan itibaren vatandaşlar arasında hiç bir ayrım yapmayacaksın. İster sana oy versin ister vermesin bütün vatandaşları kucaklayacaksın. Herkese eşit davranacaksın. Birinci arzumuz bu. Eğer bir mahallede yoksulluk varsa, bir mahallede fakirlik varsa, o mahalle sana oy vermese bile önce hizmeti o mahalleye götüreceksin. Yani yoksulluktan yana pozitif ayrımcılık yapacaksın. O insanlara hizmet götüreceksin. İkinci aradığımız husus; harcadığın her kuruşun hesabını kendi halkına vereceksin. Yani kul hakkı yemeyeceksin” diye konuştu.

‘HER YERDE GÜZEL ŞEYLER OLACAK’

Kılıçdaroğlu, törenin ardından gazetecilerin yerel seçimlere ilişkin ittifak görüşmeleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı. Kılıçdaroğlu, “Ankara ve bazı şehirlerde ortak aday çıkaracak mısınız?” yönündeki soruya, “Ankara, İstanbul, Adana, Mersin her yerde güzel şeyler olacak. Demokrasiyi yerelde topluma göstereceğiz. Herkes mutlu olsun” diye cevap verdi. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

SYKP Flormar işçileri için kampanya başlattı

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa