28 Kasım 2018 14:36

400 işçinin ücreti 5 aydır ödenmiyor

Dr. Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdunun inşaatında çalışan işçiler, ücretlerini alamadıklarını belirterek yurt önünde eyleme başladı.


Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Bir buçuk ay önce Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli tarafından açılan ve 22 katlı 768 kişilik kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurtlarından biri olan Dr. Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdunun inşaatında çalışan işçiler, ücretlerini alamadıklarını belirterek yurt önünde eyleme başladı.

400 civarı işçinin ücretlerini alamadığını ifade eden işçiler, “Pırlanta isimli taşeron firmaya çalışıyorduk. 5 aydır ücretlerimizi alamıyoruz. 1 buçuk ay önce açılışını yaptılar. Açılış öncesi de mağdurduk. Ancak açılıştan sonra ücretlerin verileceğini söyleyerek oyaladılar bizi. Ancak halen hiçbir sonuç alabilmiş değiliz. Şu an 40 kişi buradayız. Ücretlerimizin verilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Evrensel'e telefonla ulaşan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, haberin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Yurt inşaatının yüklenicisi olan firmanın sahibi Rıza Yanar ise Evrensel'e gönderdiği e-postada "Yurt inşaatının yüklenicisiyim, yapmış olduğunuz haber gerçeği yansıtmamaktadır, benim ve nezdimde çalışan işçilerin böyle bir eylemi olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Yurt inşaatında çalışan işçiler ise çektikleri video ile yurt önünde beklediklerini belirttiler.

(İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sayacılar grevi bitirdi: Birlikteliğimiz devam edecek

SONRAKİ HABER

Lübnan'da yol kapatma eylemine açılan ateş sonucu bir kişi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa