08 Kasım 2018 17:00

'Çalışma koşullarını eleştirdim, başkanın saldırısına uğradım'

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar hakkında işçiye tokat iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Aliağa Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan Y.N isimli Genel-İş Sendikası üyesi işçi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın işçiler için düzenlenen kahvaltıda kendisine tokat attığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

Önceki gün Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar Temizlik İşlerinde çalışan işçilerle kahvaltıda bir araya geldi. İşçilerden Y.N, Başkan Acar’a izinlerle ilgili sıkıntısı olduğunu dile getirdiğinde ise Acar’ın tokat attığını iddia etti. Yaşanan olayın ardından sendika yöneticileri ile görüşüp Aliağa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan işçi Y.N. verdiği ifadede, “7 Kasım 2018 tarihinde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar işçilerle sabah kahvaltısı yapacağını söyledi. Sabah 09.00’da Tuna Caddesi’nde bulunan temizlik birimine geldi. Acar burada bir konuşma yaptı. Konuşmasından sonra bir sıkıntısı olan var mı diye sordu. Bunun üzerine ben kendisine ‘Annem hasta, hastaneye götürmek zorundayım. Adam yok diye izin vermiyorlar. Rapor aldırmak zorunda bırakıyorlar, rapor alınca de yevmiyeden kesiyorlar. Rapor alamayınca da tutanak tutmakla tehdit ediyorlar’ dedim” sözlerine yer verdi.

Y.N. şikayetini anlattıktan sonra Başkan Acar’ın kendisine sert çıkışlarda bulunduğunu söylediği ifade ederek, “Sonra bizim birim ile başka birim arasında maaş farkı var dedim. Belediye Başkanı bana ‘Sen şu üç aydır maaşlarımızı alamıyoruz diye ortalıkta konuşan Y.N misin?’ diye sordu ve kafasını salladı. Yanımdan giderken ben de kendisine kafamı salladım. Belediye Başkanı niye kafanı sallıyorsun diyerek bana tokat ile vurdu. İkinci tokadı atacakken arkadaşım başkanın elini tuttu. Bu arada başkanın şöforü Mete Vural geldi benim enseme vurdu. Boğazımdan tutarak çekmeye çalıştı. Mete Vural ‘Sen kimsin lan’ diyerek tehdit etti. Bunu A.K.A. ve M.E.Ş. gördü. Beni darp eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve şöforü Mete Vural’dan şikayetçi ve davacıyım” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dünyanın ilk İngilizce konuşan yapay zeka haber sunucusu

SONRAKİ HABER

"Şehir hastaneleri yoksulların sağlığa erişimini engelledi"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa