16 Ekim 2018 19:00

EMEP açıklamasını yayınlayan gazeteciler hakim karşısına çıktı

Aydın'da Emek Partisi'nin basın açıklamasını yapan gazetecilerin yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Didim'de yargılanan gazeteciler

Paylaş

Aydın'da Emek Partisi (EMEP) Didim İlçe Örgütünün basın açıklamasını haber yapan ve yayınlayan gazetecilerin yargılandığı davanın duruşması görüldü. Duruşma avukatların ek süre talebi üzerine Ocak 2019’a bırakıldı.

Didim 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada gazetecilerle birlikte yargılanan Emek Partisi Didim İlçe Başkanı Kazım Temiz ve avukatı Nihat Toktay, Didim Özgürses Gazetesi sahibi Mustafa Öğe ve avukatı Ali İhsan Aktimur, Mavi Didim Gazetesi Muhabirleri Ergün Korkmaz ve Erdem Özden hazır bulundu.

Bir saat geç başlayan duruşma, mahkeme hakimi izinli olduğu için başka bir hakim tarafından sürdürüldü.

Duruşmada savunma yapan Mustafa Öge, yapılan suçlamayı kabul etmediğini belirterek, “Ben Didim Özgürses gazetesinin sahibi ve muhabiriyim, Gazetede yayınladığım basın açıklamasını elbette inceledim. Başka partilerin de basın açıklamalarını haber yaptığım ve yayınladığım için bunun suç olacağını bilmiyordum. Halen Emek Partisi ve tüm partilerin basın açıklamalarını yayınlamaya devam ediyorum. Gazeteci olarak tarafsızlığımdan kuşku duyulmasına engel olmak için tüm partilerin basın açıklamalarını yayınlamak zorundayım. Bu sebeple pişman değilim. Suç işleme kastım bulunmamaktadır. Beraatimi istiyorum” dedi.

Avukat Nihat Toktay dosyanın tekemmüm ettiğini belirterek savunma için süre istedi. Avukat Ali İhsan Aktimur da esasa ilişkin beyanda bulunmak için süre istediği belirtti.

Duruşma Hakimi, avukatların talepleri üzerine davanın bir sonraki duruşmasının 25 Ocak 2019 günü Saat 10.50’ye bırakılmasına karar verdi. (Aydın/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kıbrıs raporu BM'ye sunuldu: Kıbrıs’ta çözümsüzlük sürdürülemez

SONRAKİ HABER

Hasankeyf Koordinasyonundan "Mücadele ve Yıkım Ekseninde Hasankeyf" paneli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa