07 Ekim 2018 17:29

Erdoğan: HDP’yi muhatap görmeyiz​​​​​​​

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin Kızılcahamam'daki toplantısının ardından gündeme dair açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın hedefinde CHP ve HDP vardı

Fotoğraf: MA

Paylaş

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz en kritik dönemlerde düşmanlarımızın saflarında yer alanlardan mustaribiz. HDP’yi, terör örgütleriyle ilişkisini kesmedikçe muhatap görmemiz mümkün değildir” dedi.

‘HDP’Yİ MUHATAP GÖRMEYİZ’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. HDP’yi muhatap görmediklerini söyleyen Erdoğan, “Bizi en çok üzen siyasi alternatif konumundaki partinin Türkiye’nin düşmanlarıyla aynı safta olmalarıdır. Bizim sorunumuz asla siyasi muhalefetle değil. Biz en kritik dönemlerde düşmanlarımızın saflarında yer alanlardan mustaribiz. HDP’yi, terör örgütleriyle ilişkisini kesmedikçe muhatap görmemiz mümkün değildir” dedi. 

CHP’Yİ HEDEF ALDI

Erdoğan, CHP’yi hedef alarak konuşmasına şöyle devam etti: “Gezi olaylarında vandallarla mücadele ediyoruz, CHP’yi yanlarında buluyoruz, FETÖ’yle mücadele ediyoruz CHP’yi onların saflarında görüyoruz. Bölücü terör örgütünün çukur eylemlerine karşı mücadele yürütüyoruz CHP’yi karşımızda buluyoruz. Sınır ötesinde terör örgütleri üzerine yürüyoruz, CHP’yi karşı safta görüyoruz. Yaşadığımız son hadiselerde yine benzer durumlar karşı karşıya kaldık. Türkiye, ekonomik bağımsızlığına yönelik sistematik saldırıya karşı tarihi mücadele veriyor. Ana muhalefet ne yapıyor, safını karşı tarafın yanında belirleyerek ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bunun adı olsa olsa alçaklıktır.”

‘IMF DEFTERİNİ KAPATTIK’

Ekonomiye dair konuşan Erdoğan, “ Yaşadıklarımızı IMF boyunduruğundan kurtulmaktan ayrı tutamıyorum. Bizim IMF’le işimiz yok, biz bu defteri kapattık. Biz ülkemize yatırım için arayıştayız. Bugün Türkiye IMF’in kredi desteğine ve teknik yardımının çok ama çok uzağında duruyoruz. Ekonomik göstergelerimiz çok iyi bir durumdadır. Özellikle kamu, hane halkı, banklar ve özel sektör borçluluk alanlarında olumlu bir görüntüye sahibiz. Türkiye güçlü mali disiplini ve ayakları yere basan ekonomi politikalarıyla ekonomi yönetimini gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Yıl sonuna kadar 5 milyar dolar faiz dışı fazla vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

‘CEZAEVLERİNİ BOŞALTMAK İÇİN AF ÇIKARILMAZ’

Erdoğan, MHP'nin af teklifiyle ilgili olarak Erdoğan, “Bu affı çıkarıp biz ne kadar siyasi rant elde ederiz, biz böyle düşünemeyiz. Cezaevleri dolmuş, cezaevleri boşaltmak için af çıkarılmaz. Anlık ayaküstü düzenlemelerle olmaz” dedi.

‘CHP BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK’

Erdoğan, yerel seçimlere ilişkin ise, “2019 mahalli seçimlerde CHP’nin boyunun ölçüsünü alacağına inanıyorum. Yeter ki biz milletimizin gönlündeki müstesna yeri korumaya devam edelim.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mardin'de Eti Bakır'ın çalışmaları köylüleri tedirgin ediyor

SONRAKİ HABER

Bakırköy'de ölü bulunan 3 kişilik aile toprağa verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa