11 Eylül 2018 14:03
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Eylül 2018 14:14

Vatandaş kendi masasını kendi kurdu: Kamp sandalyesi satışları patladı

Restoranlarda fiyatlar patlayınca vatandaşın sosyal yaşam alışkanlıkları da değişti. Kamp sandalyeleri ile sahillerde kendi masasını kurdu.

Vatandaş kendi masasını kendi kurdu: Kamp sandalyesi satışları patladı

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Son dönemde peş peşe gelen zamlar menülerdeki fiyatları katlayınca vatandaş sahillerde kendi masasını kurdu. Kamp saldalyelerinin satışları yüzde 110 arttı. İnternetten yapılan aramalar 3’e katlandı.

Vatan’dan Emre Eser’in haberine göre; dövizdeki yükseliş ve artan maliyetler başta ithal ara mallar olmak üzere çok sayıda ürüne zam olarak döndü. Peş peşe gelen bu zamlar yeme-içme sektörüne de yansıdı. Daha önce  Beşiktaş ve Kadıköy gibi noktalarda bulunan kafe ve restoranlarda kişi başı 60-70 lira gelen hesap bir anda 100 lirayı aşmaya başladı.

SATIŞLAR YÜZDE 110 ARTTI

Vatandaşlar da kendini yeşil alanlara ve sahillere attı. İçecek ve yiyeceklerini marketlerden daha uyguna temin etti. Kısacası kendi masalarını kendileri kurdu. Bu eğilim rejisör sandalyesi olarak da bilinen kamp sandalyesinin satışlarını patlattı. e-ticaret sitelerinde son 6 ayda kamp sandalyelerinin satışları geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 110 arttı. Geçen yıl fiyatları 30 liradan başlayan kamp sandalyelerinde başlangıç fiyatı 60 lira olurken çeşitlere göre fiyatlar 200 liraya dayandı.

İNTERNET ARAMALARI 3’E KATLANDI

Google’in arama istatistiklerine göre son 5 yılda Türkiye konumundan yapılan aramalar her ilkbaharda yükseliş gösteriyor. Ancak 0-100 puan değerlemesine göre yapılan hesaplamada bundan önceki ilkbaharlarda en yüksek 27 puana ulaşan arama değerleri bu yıl 92’yi gördü.

Bu yaz başında tatil planı yapan vatandaşlar da otellerdeki doluluk ve yüksek fiyatlar nedeniyle çadıra yöneldi. (HABER MERKEZİ) 

ÖNCEKİ HABER

EGEÇEP 2. kez Enerji Çalıştayı yapıyor

SONRAKİ HABER

Burkina Faso'da hükümet istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa