Çorlu'daki tren kazasında yaşamını yitirenler anıldı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan ve 25 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tren kazasına ilişkin anma etkinliği düzenlendi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasında yaşamını yitirenler için anma etkinliği düzenlendi.

Kazada hayatını kaybeden ve yaralıların yakınları tarafından Sarılar Mahallesi'nde toplanan grup adına, kazada kardeşi ve kızını kaybeden Zeliha Bilgin konuştu.

Bilgin, yaşanan olayın ihmal sonrası cinayet olduğunu savunarak, sorumluların cezanlandırılması gerektiğini söyledi.

Kazadan sonra ilaçlar sayesinde ayakta kalabildiklerini ifade eden Bilgin, ''8 Temmuz günü yaşanan olay, çok acı ve ihmal doluydu. Burada 25 kişi hayatını kaybederken 341 kişi de yaralandı. Bizler, ölenlerin yakınları olarak, yaşanan olayın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Olayın sorumluları kimlerse bulunarak mutlaka gereken cezayı çekmeliler. Biz, aldığımız ilaçlar sayesinde ayakta kalabiliyoruz. Ölenleri asla unutmadık, asla da unutmayacağız. Bugün benim doğum günüm. Kızım ve kardeşim bu kazada ölmeseydi şu an bana doğum günü sürprizi hazırlıyor olacaktılar. Yaşadığımız durum çok acı ve telafisi yok'' diye konuştu.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da olayın Meclis'te takipçisi olduklarını ve bu konuda çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

Konuşmanın ardından, olayın yaşandığı hem zemin geçide yürüyen yurttaşlar, burada raylara karanfil bıraktı. Yurttaşlar ayrıca kazanın yaşandığı saatte geçen bir trene de karanfil attı.

Etkinliğe Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Nuh Nuhoğlu, siyasi partilerin üye ve temsilcileri ile kazada hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. (Tekirdağ/AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Eylül 2018 12:06
www.evrensel.net