06 Eylül 2018 13:41
Son Güncellenme Tarihi: 06 Eylül 2018 10:21

Bedelli askerlikte başvuru 500 bine yaklaştı

Bedelli askerlikte 2'nci celp dönemi birlik ve yoklama bilgileri e-devlet adresinden yayımlandı.

Bedelli askerlikte başvuru 500 bine yaklaştı

Fotoğraf: Fatih Mehmet Kürkçü/AA

Paylaş

Milli Savunma Bakanlığınca, bedelli askerlik için başvuran yükümlü sayısı 474 bin 955, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125 bin 344 olarak açıklandı

İkinci celp döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri e-devlet adresinden yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bedelli askerlik uygulamasındaki ikinci celp dönemine ilişkin bilgi verildi.

Bedelli askerlik ikinci celp döneminde silah altına alınacak 41 bin 631 yükümlünün sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgilerinin e-devlet'ten yayımlandığına ve bedelli askerliğin ikinci celp döneminde temel askerlik eğitimi alacakların telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderildiğine değinilen açıklamada, "Bedelli askerlik için 474 bin 955 kişi başvurdu, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125 bin 344 oldu. 2'nci celp döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri e-devlet adresinden yayımlandı” ifadelerine yer verildi. (AA)

ÖNCEKİ HABER

Kulis: CHP’de yerel seçimde ittifak yok, muhalif ayrımı yapılmayacak

SONRAKİ HABER

"Koç Üniversitesinde kedi ve köpekler kapanla dışarı atılıyor" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa