30 Ağustos 2018 20:22
Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ağustos 2018 00:30

Erdoğan: Beklendiği gibi ekonomik çöküş yaşamıyoruz

Erdoğan: Avrupa'da, Amerika'da rüzgar esse nezle olan bir Türkiye vardı.

Erdoğan: Beklendiği gibi ekonomik çöküş yaşamıyoruz

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 30 Ağıstos resepsiyonunda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

* “Suriye'de Münbiç'i Amerikalılarla görüşerek teröristlerden arındırmanın yollarını arıyoruz. İdlib'de yeni bir Halep faciası yaşanmaması için Ruslar ve İranlılarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Fırat'ın doğusundaki terör bölgelerini birer birer ortadan kaldırmaya yönelik hazırlıklarımız kesintisiz sürüyor."

'AVRUPA'DA, ABD'DE RÜZGAR ESSE NEZLE OLAN BİR TÜRKİYE VARDI'

* "Bundan çeyrek asır önce Türkiye'yi 3-5 milyar dolarlık operasyonlarla ekonomik olarak çok derin krizlere sokabiliyorlardı. Bugün bu rakamın 10-20 katı büyüklüğünde operasyonlara maruz kalıyor, yine de beklendiği gibi ekonomik çöküş yaşamıyoruz ve Allah'ın izniyle de yaşamayacağız. Eskiden siyasi ve diplomatik olarak kolayca köşeye sıkıştırılabilen, Avrupa'da, Amerika'da rüzgar esse nezle olan bir Türkiye vardı. Bugün neredeyse her gün aleyhinde açıklamalar yapılmasına rağmen, malum kredi derecelendirme kuruluşlarının o sanal verdikleri notlarla bize provokatif dereceler ilan etmelerine rağmen, biz kendi yolunda kararlılıkla ilerleyen bir Türkiye'de yaşıyoruz.

* “Türkiye'yi parmaklarının ucunda oynattıkları devletçiklerle karıştıranlara bu ülkenin binlerce yıllık tarihini hatırlatmak zorunda kalıyoruz."

* “Siyasi hayatımız, milletimize kibirle parmak sallayanlarla mücadele etmekle geçti."

* Zaman zaman kullandığım meşhur meseldir: 'Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir süvariyi, bir süvari bir vatanı kurtarır.' Bu mücadele, her katkıyı içinde barındırdığı için çok değerlidir. Geçtiğimiz süreçte ülkemize yapılacak en büyük hizmet ise birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkmak olacaktır. Cumhurbaşkanından en alt düzeydeki memuruna, iş adamından sivil toplum gönüllüsüne kadar hepimiz, bu anlayışla daha çok çalışmalı, daha çok gayret göstermeliyiz." (AA)

ÖNCEKİ HABER

'Barışa herkes bir damla su taşımalıdır'

SONRAKİ HABER

Karapetê Xaço kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa