30 Ağustos 2018 13:13
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ağustos 2018 13:17

Yeni Akit çocuk istismarını savundu

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi, 'Batıda teşvik, bizde hapis!' manşetiyle çocuk yaşta evliliğinin önünün açılması gerektiğini yazdı.

Yeni Akit çocuk istismarını savundu

Yeni Akit 30 Ağustos 2018 nüshası

Paylaş

Yeni Akit çocuk evliliği haberini manşetine taşıyarak, çocuk istismarını savundu. “Batı’da teşvik, bizde hapis”başlığıyla haberi manşetine taşıyan gazete alt başlığında “Aile kurumu oluşturmak ve nüfusu artırmak için evlenme yaşını 14’e düşüren ABD’de, genç evlilere her ay 450 dolar yardımda bulunulurken, Türkiye’de ailelerinin rızasıyla evlenen genç çiftler 8-16 yıl hapisle cezalandırılıyor” ifadelerine yer verdi.

Haberde, “Akit, binlerce aileyi parçalayan, erkekleri mahkum, kadınları mağdur, çocukları ise mazlum eden uygulamanın sona ermesi için yayınlarına devam ediyor. Akit’e destek veren 3 bin 800 ailenin yanısıra, hukukçular ve STK temsilcileri de Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen bu yasanın değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyor” görüşü dile getirildi. Haberde şu ifadeler de yer aldı: “ABD ve Avrupa'da erken evlilikler teşvik edilirken, Türkiye’de ise kendi istekleri ve ailelerinin rızasıyla erken yaşta evlilik yapan çiftler hakkında başlatılan kamu davaları sonucu erkekler 8-16 yıl arasında hapis cezasına çarptırılıyor. Eşlerinden ayrı kalan kadınlar sefil bir hayata mahkum edilirken, çocuklar da perişan oluyor.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Elektrik akımına kapılan çocuk yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce: Yerel seçimi beka sorunu olarak görmek yanlış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa