Gaye Usluer: 630 delegemiz imzalarının arkasında

Fotoğraf: Özge Elif Kızıl/AA

Gaye Usluer: 630 delegemiz imzalarının arkasında

CHP'yi tüzük kurultayına götürüp götürmemeye karar vermek için Ankara'da toplanan muhalifler, delegelerin imzalarının arkasında olduğunu belitti.

CHP'li muhalifler, partiyi tüzük kurultayına götürüp götürmemeye karar vermek için bugün Ankara'da toplandı. Kurultay çağrıcılarının sözcüsü Gaye Usluer imza veren 630 delegenin verdiği imzanın arkasında olduğunu söyledi.

Ankara'da CHP'li muhalifler tarafından yapılan toplantıya ilişkin basın mensuplarına konuşan Gaye Usluer "630 delegemiz imzalarının arkasındalar. Bu toplantının ana noktası, delegelerimiz 630 imzanın yerine getirilmesini istemeleri" dedi.

'DEKLARASYON YAYINLAYACAĞIZ'

Usluer, açıklamasının devamında "Peki bundan sonra ne olacak? Farklı seçenekler tartışılmakla bilikte ana taleplerimiz 630 imza talebinin yerine getirilmesi, olağanüstü seçimli kurultayın yapılması. Bunun dışında farklı seçeneklerimiz var, içerde tartışılıyor. Seçenekler üzerinde belki de oylama yapmak durumudan kalacağız. Bir deklarosyan hazırlayacağız ve hafta içinde kamuoyuyla paylaşcağız" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2018 19:53
www.evrensel.net
ETİKETLER Gaye UsluerCHP